Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çelik Halat Hisseleri MESS ile TMS Arasında Anlaşmayla Yükseldi

Çelik Halat, şirketin üyesi olduğu MESS ile Türk Metal Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi anlaşma tutanağının imzalandığını açıkladı.
Çelik Halat Hisseleri MESS ile TMS Arasında Anlaşmayla Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çelik Halat ve Tel Sanayii Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na toplu iş sözleşmesi görüşmeleri hakkında açıklamada bulundu.

Buna göre şirketin üyesi olduğu Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında 01.09.2021 – 31.08.2023 dönemini kapsayan Grup Toplu İş Sözleşmesi Anlaşma Tutanağı’nın imzalandığı hususu MESS tarafından Çelik Halat’a bildirildi.

Açıklama öncesinde ekside fiyatlanan CELHA kodlu hisse senetleri, bildirimin yapıldığı dakikalarda yükselişe geçti.
Çelik Halat MESS ile TMS Arasında Anlaşma
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Sonrasında yeniden negatife döndü. Cuma günü 8,39 TL’den kapanış yapan CELHA hisse senetleri, yeni haftanın açılışını 8,38 lira ile yaptı.

Açılışın ardından 8,50 liraya kadar yükselse de düşüşe yöneldi. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ile Türk Metal Sendikası’nın anlaşmayı imzaladığı açıklamasıyla pozitife dönüp 8,47 TL’ye çıksa da yeteri kadar destek alamayıp eksiye geçti.

TSİ 12.34’te yüzde 0,24 eksideyken gün içi hareket aralığı 8,30 – 8,50 TL oldu. Son verilere göre haftalık yüzde 1,7 artan hisseler, aylık yüzde 2,3 artış kaydetti. Yıllık bazda ise yüzde 2,2 düştü.

GCM Yatırım Banner

Aşağı yönlü ivmenin sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik destek 8,28 lirayı gösterirken yükseliş durumunda 8,50 TL ilk teknik direnç noktasını gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın