Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çelebi Havacılık Tehlikeli Madde Taşımacılığını Geliştirdi

Çelebi Havacılık, DG AutoCheck çözümü ile tehlikeli madde taşımacılığında güvenliği en üst düzeye çıkarıyor.
Çelebi Havacılık Tehlikeli Madde Taşımacılığını Geliştirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çelebi Havacılık inovasyona yatırım yapmaya devam ediyor. Holding’den yapılan açıklamaya göre Türkiye’nin ilk özel yer hizmetleri şirketi olan Çelebi Havacılık, tehlikeli madde taşımacılığında güvenliği en üst düzeye çıkarıyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) DG AutoCheck sistemini hizmetlerinde kullanan Çelebi, emniyet ve operasyonel verimliliği artırarak yer hizmetlerinde mükemmelliğin güvencesini veriyor.

Tehlikeli madde içeren kargoların güvenli bir şekilde taşınması sırasında, taşınan kargoların, Gönderilerin Tehlikeli Mallar Beyannamesi (DGD) ile IATA’nın Tehlikeli Mallar Yönetmeliği’ne (DGR) uygun şekilde kontrolü ve kabulünün sağlanması gerekiyor.

Kontrol ve kabulün doğru yapılmaması uçuş ve çalışan emniyeti ve müşteri memnuniyetini sağlayamadığı gibi mali yükümlülük de yaratıyor. Çelebi Havacılık Holding Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı Atilla Korkmazoğlu, “IATA ile olan iş birliğimizden ve kargo operasyonlarımızı daha etkin, verimli hale getirecek DG AutoCheck çözümünü iş süreçlerimize dahil etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Söz konusu işbirliğinin, Çelebi Havacılık’ın müşterilerine ve iş ortaklarına iyi hizmet sunma vaadinin bir yansıması olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

DG AutoCheck, en yüksek düzeyde güvenlik sağlamayı hedefleyen bir sistem. Tehlikeli madde içeren kargoların kabul süreçlerinde oluşabilecek hataları engellemeye yönelik oluşturulmuş bir kontrol-uyumluluk çözümü olarak kabul ediliyor.

(Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.