Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CCOLA Temettü Teklifini Artırdı! KUYAS Maden Arama Ruhsatı Aldı

Borsa İstanbul’da işlem gören CCOLA, temettü miktarını artırdı. KUYAS ise maden arama ruhsatı aldığını duyurdu. İşte detaylar;
CCOLA Temettü Teklifini Artırdı! KUYAS Maden Arama Ruhsatı Aldı
Yorum

Coca-Cola İçecek (CCOLA), kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan paylaşımda daha önce pay başına brüt 2,8 TL, net 2,5 TL nakit temettü kararının pay başına brüt 2,9 TL, net 2,6 TL olarak değiştirildiğini duyurdu.

Geçen yıl 4,3 milyar TL net kar bildiren CCOLA, haftanın son gününde yüzde 5,2 yükselerek kapanışını 225,8 TL’den yaptı.

Kuyaş Yatırım

KUYAS koduyla işlem gören Kuyaş Yatırım, maden arama ruhsatına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün Kuyaş Yatırım Anonim Şirketi’ne rezerve ettiği 20 adet ruhsat başvurusu (yaklaşık 400.000.000 metrekare alan) süreçlerinin tamamlandığını, arama ruhsatlarının MAPEG tarafından şirket adına düzenlendiğini ifade etti.

Şirket, karotlu sondaj çalışmalarının başlatılacağını, süreçlerden kamuoyunun bilgilendirileceğini ifade etti.

2021’de 127,2 milyon TL olan net karını 2022’de 231 milyon TL’ye yükseltmişti. KUYAS, günlük yüzde 0,4 yükselişle haftanın son gününü 26,8 TL’den tamamladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu