Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çavuşoğlu: Vatandaş Verilen Hizmetten Memnun

Bakan Çavuşoğlu, kurulan çadır kenti ziyaret ederek her şeyin sağlandığına ve vatandaşın daha iyisini hak ettiğine dikkat çekti. Detaylar haberde;
Çavuşoğlu: Vatandaş Verilen Hizmetten Memnun
HABER GİRİŞ

Depremlerin merkez üstü olan Kahramanmaraş’ta, yaralar sarılmaya devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kahramanmaraş’taki bir çadır kenti ziyaret ederek halkın ihtiyaçlarını yerinde görüp giderdiklerini söyledi.

Çadır kentlerde eğitim ve psikososyal destek verildiğine işaret eden Çavuşoğlu, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için herkesin seferber olduğunu belirtti.

Kısa süre içinde depremle ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını vurgulayarak, her şeyin kontrol altında devam ettiğini aktardı.

Bakanlar Sürekli Deprem Bölgesinde Sahada

Yurt dışından gelen desteklerin de koordine edilerek ve fırsat buldukça sahaya inilerek deprem bölgesinde çalışanlara destek vermeye çalıştıklarını kaydetti.

Bakanların sürekli sahada olduğuna değinen Çavuşoğlu, tüm kurumlar ve gönüllülerle bir taraftan da barınma için çadır kentlerin kurulduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Deprem bölgesinde her türlü desteğin verilmesi gerektiğine vurguda bulunarak, bir taraftan çocuklar için psikososyal ve eğitim destekleri verildiğini ayrıca sosyal alanlar, sosyal marketlerin de kurulduğunu belirtti.

İnşaatlara Mart Ayı İçinde Başlanacak

Afet bölgesindeki inşaatların Mart ayı içinde başlayacağının bilgisini veren Çavuşoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve uzmanların yerlerle ilgili çalışmalar yaptığını söyledi.

Çadırların hızlı bir şekilde geldiğini ve şimdi de konteyner kentlerin kurulmaya başlandığını kaydetti. Depremin yaşandığı bölgenin aynı zamanda tarımında merkezi olduğunu ileterek; sağlık, barınma, yiyecek ve içecek gibi her türlü desteğin verildiğine dikkat çekti.

Depremzede vatandaşların verilen hizmetlerden memnun olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, vatandaşların eksiklerinin azami bir şekilde karşılamaya çalışıldığını kaydetti.

Çavuşoğlu, “Eksiğimiz olabilir, her şeyi göremeyebiliriz. Ancak sahada dolaştıkça vatandaşları dinledikçe o eksikleri de gideriyoruz. Kurulan çadır kentte de her şeyin sağlandığını görüyoruz. Vatandaşımız daha iyisini hak ediyor. Evler yapılıncaya kadar daha iyisini yapmaya çalışacağız.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın