Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çavuşoğlu: Tüm Dünyadan Güçlü Bir Dayanışma Gördük

KKTC Dışişleri Bakanı ile ortak basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, 95 ülkeden yardım teklifi aldıklarını paylaştı. İşte detaylar;
Çavuşoğlu: Tüm Dünyadan Güçlü Bir Dayanışma Gördük
Yorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Çavuşoğlu, tüm dünyadan güçlü bir dayanışma gördüklerini, 95 ülkeden ve 16 uluslararası kuruluştan yardım teklifi aldıklarını paylaştı. 9 Şubat itibarıyla 56 ülkeden 6 bin 479 personelin sahada olduğunu söyledi.

19 ülkeden ekiplerin de 24 saat içerisinde Türkiye’ye intikal edeceğini açıkladı. Bakanlık olarak daha önce Covid-19 döneminde kurulan Koordinasyon ve Destek Merkezi’ni hemen faal hale getirdiklerini belirtti.

Hatay temsilcisi, büyükelçisi Devrim Öztürk’ün ve orada görev yapan bir personellerinin hala enkaz altında oluğunu ifade eden Çavuşoğlu, dün akşamdan sabaha kadar yaklaşık 30 bin kişinin deprem bölgesinden tahliye edildiğini sözlerine ekledi.

Türkiye genelinde 15 bin 729 kişinin kamu misafirhanelerine, öğrenci yurtlarına ve konaklama tesislerine yerleştirildiğini açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu