Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Caterpillar Hisseleri Güçlü 3. Çeyrek Kazancıyla Açılış Öncesi Arttı

Lider inşaat ve madencilik ekipmanları üreticisi Caterpillar, tahminlerin üzerinde kazanç açıklarken hisseler açılış öncesi yüzde 4 artış gösterdi.
Caterpillar Hisseleri Güçlü 3. Çeyrek Kazancıyla Açılış Öncesi Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yılın ikinci çeyreğinde de beklenti üstü rakamlar açıklayan Caterpillar, üçüncü çeyrekte 1,43 milyar dolar kazanç açıkladı. Hisse başına 2,66 dolar elde eden Caterpillar, satışları ve gelirleri yüzde 25 artırarak 12,4 milyar dolara yükseltti.

Kazanç raporunda güçlü bilançonun; çeyrekte temettüler ve hisse geri alımları yoluyla hissedarlara 2 milyar dolar iade ettiği belirtildi.

İyimser sonuçlar piyasalar tarafından memnuniyetle karşılanırken Caterpillar hisseleri açılış öncesinde %4’e varan artış kaydetti.
Caterpillar Hisse 3ç21
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 14.20’de yüzde 2,6 artışla fiyatlanan hisseler, yıl başından bu yana yüzde 7,8 değerlenirken bir yılda yüzde 26,8 yükseldi.

Faaliyet kâr marjının, 2020’nin üçüncü çeyreğinde yüzde 10,0 iken, 2021’in üçüncü çeyreği için yüzde 13,4 olduğunu belirtti. 30 Eylül 2021’de sona eren dokuz ay boyunca, kurumsal işletme nakit akışı 5,8 milyar dolardı ve şirket üçüncü çeyreği 9,4 milyar dolarlık kurumsal nakitle bitirdi.

Çeyrekte şirket, 1,4 milyar dolarlık Caterpillar adi hisse senedini geri satın aldı ve 0,6 milyar dolarlık temettü ödedi.

GCM Yatırım Banner

Başkan ve CEO Jim Umpleby, “Küresel ekibimiz, müşterilerimize hizmet verirken tedarik zinciri zorluklarını azaltmak için çalışırken, kârlı büyüme için uzun vadeli stratejimizi uygulamaya devam ediyor” diyerek şöyle devam etti: “Üçüncü çeyrek sonuçlarımız, üç ana segmentimizde ve tüm bölgelerde daha yüksek satışları ve gelirleri yansıtıyor.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.