Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Carrefour’dan Enflasyonla Mücadeleye Büyük Katkı

Fransa merkezli market zinciri Carrefour, enflasyonla mücadele için ülkede fiyatları sabit tutma kararı aldı. Habere dair detaylar aşağıda;
Carrefour’dan Enflasyonla Mücadeleye Büyük Katkı
HABER GİRİŞ

Fransa merkezli uluslararası süpermarket zinciri Carrefour, enflasyonla mücadele kapsamında müşterilerin günlük ihtiyaçlarını karşılayan 100 adet ürününde fiyat dondurdu.

Fiyatların dondurulması için alınan kararın bugünden itibaren geçerli olacağı söylenirken, 30 Kasım’a kadar devam edeceği bilgisi verildi.

“100 gün boyunca sabit bir fiyata 100 ürün” isminin verildiği operasyonun Fransa’daki tüm mağazalarda uygulanacağı aktarıldı. Bu kapsamda Fransa vatandaşının satın alma gücünün korunması hedeflendi.

Operasyon gıda ve gıda dışı olmak üzere konserveler, aperatifler, taze ürünler, içecekler, hijyen ürünleri, deterjanlar, giysiler ve küçük ev aletleri gibi ürünleri kapsayacak.

Bu girişimin Haziran’da başlatılan ve özellikle Temmuz boyunca devam eden 30 eurodan düşük fiyattaki 30 temel ürünü de içereceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Carrefour operasyonda tüketiciye fiyat artışlarını mümkün olduğu kadar az yansıtıp ve marjlarını düşürme taahhüdüne devam edip, 200 ulusal marka ürününü de bu kapsama dahil edecek.

Fransa’nın Temmuz Ayı Enflasyonu

Geçtiğimiz haftalarda Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (INSEE), Temmuz 2022 dönemi için tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerini açıklamıştı.

Nihai okumalarda yıllık enflasyon yüzde 0,3 artarak yüzde 6,1 olmuş, en büyük katkıyı enerji grubu sağlamıştı. Gıda grubunda ise yıllık enflasyon yüzde 6,8, taze gıda grubunda yüzde 5,2, yiyecek grubunda yüzde 7,1 artmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.