Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çarpıcı Tablo! Bu Altcoin 2023’te Piyasaya Hakim Olabilir!

Tesla'nın 2022 dördüncü çeyrek raporunu açıklamasının ardından hareketlenen kripto para piyasalarında bazı altcoinlerin geleceği çok parlak olabilir! Detaylar haberde;
Çarpıcı Tablo! Bu Altcoin 2023’te Piyasaya Hakim Olabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları dün akşam açıklanan Tesla 2022 dördüncü çeyrek raporunda şirketin herhangi bir Bitcoin satmadığının ortaya çıkmasıyla hareketlendi. Bitcoin (BTC) 23 bin doları, Ethereum (ETH) ise 1.600 doları tekrar kazandı. Litecoin (LTC) gibi altcoinler ise kayıplarını biraz olsun toparlamaya başladı.

Bu arada bugüne kadar 2023 yılının en etkileyici yükselişlerinden birine imza atan Litecoin’i gelecek dönemde çok daha parlak günler bekleyebilir. Güncel veriler altcoinin yeni yıl performansına dair olumlu bir tablo ortaya koyuyor.

Litecoin’in geri dönüşü, dikkat çekici adres büyümesiyle güçlü bir şekilde destekleniyor. Ayrıca, satış baskısı son kazanımları silmeye çalışırken, balinaların LTC’ye destek sunduğu gözlemleniyor.

Peki, 2023’te piyasaya hakim olacak gibi görünen Litecoin’in konumunu keşfetmek adına veriler ne diyor?

LTC Güçlü Rakiplerine Üstünlük Sağladı

LTC, 17 ila 24 Ocak tarihleri arasında en çok trend olan kripto paralardan biriydi ve bunun bazı nedenleri var! Altcoin, son birkaç ayda BTC de dahil olmak üzere pek çok önemli kripto parayı önemli ölçütlerde geride bıraktı. Bu durum, LTC’nin geleceği için ne anlama geliyor?

GCM Yatırım Banner

Son 12 ay, kripto piyasaları için gerçekten zor geçti, ancak bu zorlu dönemde Litecoin en iyi performans gösterenlerden biri olarak ortaya çıktı. Söz konusu performans özellikle 2022’deki düşük seviyelerden hızlı bir şekilde toparlanmasıyla açıkça anlaşılıyor. Altcoin, çoğu ölçütte Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi ve şu an için bile nispeten düşük değerde seyrediyor.

Örneğin, 2022’deki düşük seviyelerinden son seviyelere yüzde 146 gibi çarpıcı bir oranda toparlanmayı başardı. Bu esnada BTC yalnızca kabaca yüzde 49 oranında toparlanmayı başarabildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @litecoin

Litecoin adreslerinin sayısı, zorlu ayı piyasasına rağmen son 12 ayda istikrarlı bir şekilde arttı.

24 Ocak itibarıyla toplam adres sayısı 171.530.374 idi. Bu, söz konusu 12 aylık dönemde yaklaşık 51 milyon adresin oluşturulduğu anlamına gelmekte.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Glassnode

Buna rağmen, Bitcoin son 12 ayda 88 milyondan biraz fazla yeni adres ekledi. Bu kıyas, ilgili segmentte Litecoin’den daha iyi performans gösterdiği anlamına geliyor. Ancak bu, daha güçlü performansı nasıl açıklıyor?

LTC’nin olumlu tarafı balinalardan gelen yüksek talepten kaynaklanabilir. Yatırımcıların, değeri düşük olarak algılanan ve ileride daha fazla potansiyel kazancı olan bir dijital paraya akın etme olasılığı daha yüksektir.

Litecoin Değerinin Altında mı?

LTC, toparlanmaya rağmen hala 100 doların altında işlem görüyor. Bu nedenle, 10X’lik bir kazanç, 10X’lik bir BTC rallisinden daha olası veya daha kolay olabilir. Özellikle balinaların Litecoin’e olan ilgisinin artmasının nedeni bu olabilir.

Balinalardan bahsetmişken, LTC’nin 23 ila 24 Ocak tarihleri arasında balina işlem sayısında büyük bir artış yaşaması ve 1 milyon doların üzerine çıkması dikkat çekici.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Son yükselişe sosyal hakimiyetteki bir dalgalanma da eşlik etti. Balina işlem sayısında böylesine büyük bir artışın, normal koşullar altında büyük bir satışı tetiklemesi de beklenebilir.

Haber yazımı sürecine kadar, LTC’nin fiyat hareketinin bir savunma duvarı oluşturarak daha fazla fiyat kaymasını önlediği görülüyor. Başka bir deyişle, balinaların akümülasyonu artıyor ve dolayısıyla ayıları savuşturuyor olabilir.

Litecoin’in MVRV oranı son 24 saatte güçlü bir artış kaydetti. MVRV oranı, özellikle fiyat son 24 saat içinde yükselmeye başlamadan önce alım yapan tüccarlar için kârlılıkta bir artış olduğunu gösterdi. Bu, günlük aktif adreslerdeki hafif düşüşe rağmen gerçekleşti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Belki de bu, balinaların bu yıl LTC’nin beklentileri konusunda iyimser olduklarının bir işaretidir. Bu eğilim devam ederse, Litecoin bu yıl gerçekten sağlam bir performans sergileyebilir ve 2023 yılında “sahne benim” diyebilir.

Piyasa değeriyle en büyük 13. kripto para birimi olan LTC, haber yazımı esnasında son 24 saatte yüzde 1 yükselişle 88.55 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.