Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Carlsberg’in 2023 İlk Çeyrek Satışları Beklenti Üstü Geldi

Dünyanın en büyük üçüncü bira üreticisi Carlsberg, ilk çeyrek satışlarının beklenti üstü geldiğini bildirerek 2023 yılı kâr aralığını daralttı. İşte detaylar;
Carlsberg’in 2023 İlk Çeyrek Satışları Beklenti Üstü Geldi
HABER GİRİŞ

Danimarkalı bira üreticisi Carlsberg bugün 2023 yılının ilk çeyrek satışlarının beklenti üstü geldiğini bildirdi. Ancak şirketin artan maliyetleri karşılamak için bira fiyatlarını artırması 2023 yılındaki kâr beklentisini düşürdü.

Carlsberg İcra Kurulu Başkanı Cees’t Hart değerlendirmelerde bulunarak, “Yılın ilk çeyreği, maliyet tabanımızdaki önemli artışı kapsayan hektolitre başına gelirde güçlü bir iyileşme gösterdi.” ifadelerini kullandı.

Reuters haberinde dünyanın en büyük üçüncü bira üreticisinin, bu yılki organik işletme kârı beklentisini önceki eksi yüzde 5 ile artı yüzde 5 aralığından eksi yüzde 2 ile artı yüzde 5 arasına düşürdüğünü bildirdi.

Satış Belirsizliklerine Rağmen Kâr Aralığını Daralttı

2023 yılı içerisinde Avrupa’daki tüketicilerin artan fiyatlar ve devam eden yüksek enflasyona vereceği tepkinin belirsizliklerinin devam ettiği vurgulandı.

Belirsizliklere rağmen 2023 yılı ilk çeyrek organik işletme kâr aralığı daraldığı için açıklanan güçlü bilanço ışığında, şirketin bugün 1 milyar Danimarka kronu değerinde yeni hisse geri alımı başlatıldığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Carlsberg’in 2023 yılının ilk üç ayındaki satışları için şirket tarafından bir anket yaptığı ve analistler tarafından değerlendirildiği bilgisi verildi.

Yapılan söz konusu anket analistlerinin 15,9 milyar kronluk ilk çeyrek satış tahminine kıyasla 16,4 milyar Danimarka kronu (2,43 milyar dolar) olarak gerçekleştiği açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.