Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Carlex’in VW Transporter T6 Modifiyesi!

Carlex ile ABD'li kokpit tasarımcısı VW Transporter T6 projesinde buluştu!
Carlex’in VW Transporter T6 Modifiyesi!
HABER GİRİŞ

Çoğu kişi modifiye denilince bir minibüsü hayal etmez. Ancak bu konudaki söz sahibi şirketler, gördüğümüz T6 Transporter vb. ürün yaparak bu alandaki açıklığı kapatıyor. Karşımıza sağlam çalışmalarla çıkan Carlex, 230 SL Pagoda restoresinden sonra daha hacimli yapılara doğru kaymış.

Bu sefer Polonyalı şirket yanına ABD’li iç mekan uzmanı Jeral Tidwell‘i de alarak T6’ya güzel anılar bırakılmış. Transporter’ın dış kısmında Carlex çalışırken, sarı-gri renk kombiniyle birlikte Tidwell’de kokpit kısmından çalışmalara devam etmiş. İnsanı kendisine baktıran T6’da neler yapılmış hep birlikte bakalım…

Çalışmanın daha ilk aşamasında, bizce ilk olarak rengine karar verilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Koyu fümenin biraz daha açık tonlarında boyanan gövdeye aralıklı uygulanan sarı renk seksi bir görüntü veriyor. Ön kısımda yeni hava girişleri verilmiş. Yeni kalıpla yapılan tampon da devasa hava girişlerine sahip.

Sarı şerit ilk olarak bu kısımda uygulanmış. Şekil itibariyle de tampon en iyi spor araba örneklerinde olduğu gibi tasarlanmış.

T6’nın yan kısmında imzalı grafiti çalışmalar görmekteyiz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bilgi verilmemiş ama muhtemelen süspansiyon sistemi biraz daha düşürülmüş. Jantlar orta derece güzel. Kapı üzerine iç mekan uzmanının imzası verilmiş. Bu jest karşısında o da aracın ara sütun kısmına havalı desenler yapmış.

GCM Yatırım Banner

Çift kapılı bagaja sahip T6, arka kısımda da yeni bir tampon ile birlikte dört çıkış egzoza kavuşturulmuş. Üst kısıma da cam üstü rüzgarlık montelenmiş.

Kokpit de en az dış kısım kadar zevkli ve özel olmuş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Son zamanlarda gördüğümüz en hareketli kokpitlerden birisi. Döşeme ve tasarım kısımlarını yapan kişinin neden ödüllü olduğunu daha net şekilde anlıyoruz.

İç mekanın parça renkleri daha koyu füme yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Deri ve Alcantara döşenen koltukların desen kısımlarına da sarı dikişler atılmış. Dış kısımdaki grafiti çalışmasının aynı koltuklara da yapılmış. Yeni nesil T6’nın direksiyonu sanki sarı bir Lamborghini’den alınmış gibi duruyor. Paspaslarında aynı desen ve şekillerde yapıldığı dikkatimizi çekiyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
VW Camper Type: Geleceğe Dönüş DeLorean’ın Camper VAN’ı!

En havalı Transporter olmaya aday Carlex’in T6’sı bizim hoşumuza gitti. Yapılan modifiye, Transporter’u ne çok kaba göstermiş ne de çok sade. Orantılı stillerle düşünülmesi aracı daha karizmatik hissettiriyor. Kokpit tasarımcısını da ayrıca tebrik ediyoruz. Sizce T6 Carlex nasıl olmuş?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.