Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano’da Sert Hareket: Fiyat Yüzde 15’ten Fazla Arttı

Cardano dünden bu yana sert bir artış yaşadı ve onu satış takip etti. ADA yüzde 15'ten fazla yükseldi. Son veriler haberde…
Cardano’da Sert Hareket: Fiyat Yüzde 15’ten Fazla Arttı
Yorum

Bitcoin ve kriptolar son günlerde yukarı yönde hareket ederken, Cardano (ADA) tarafında daha belirgin bir artış yaşandı. ADA dünden bu yana yüzde 15’in üzerinde bir artış yaşadı ve değerin, 0,37 dolar seviyesine taşıdı. Altcoin yükseliş öncesi 0,33 dolar seviyesindeydi.

0,38 dolara kadar tırmanan ADA‘da bir geri çekilme oldu. ADA’daki bu dönüş toparlanmanın geçici olduğu ve eninde sonunda yakın gelecekte başka bir düzeltmeyle sonuçlanacağı görüşüne sahip olan yatırımcılar arasında kar elde edilmesine yol açtı.

ADA saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

ADA son yükselişi ile 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı. Mevcut piyasa koşulları ışığında, Cardano yukarı yönlü hareket etmeye devam etme potansiyeline sahip bir yükseliş trendinde görünüyor.

Hızlı fiyat artışı, piyasa katılımcıları arasında bir tedirginlik duygusuna yol açarak, yakında bir fiyat düzeltmesi beklerken kısa vadeli kazançlardan yararlanmalarına yol açmış olabilir. Bu yatırımcılar arasındaki yaygın inanç, mevcut toparlanmanın Cardano için uzun vadeli büyümeye dönüşecek ivmeye sahip olmayabileceği yönünde.

Bu endişelere rağmen Cardano, teknolojik gelişmeler ve gerçek dünyaya uyum sağlama açısından ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Cardano, üçüncü nesil bir blockchain platformu olarak, enerji tasarruflu hisse ispatı (PoS) mutabakat mekanizması ve çeşitli endüstrilerde çok çeşitli merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) etkinleştirme potansiyeli ile dikkatleri üzerine topladı.

Ani fiyat hareketeri büyük ölçüde piyasa duyarlılığı ve kar elde etme davranışı tarafından belirleniyor. Cardano için daha istikrarlı ve uzun süreli bir fiyat artışının anahtarı, platformun somut ilerleme gösterme, benimsemeyi teşvik etme ve daha geniş blockchain ekosistemine verdiği sözleri yerine getirme becerisinde yatıyor olabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%