Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano’da Önemli Kilometre Taşı: Cüzdan Sayısı 3.5 Milyon

Cardano blok zinciri geçen yıl önemli büyüme gösterirken, ADA tutan cüzdan sayısında önemli bir kilometre taşına ulaşıldı. Detaylar haberde;
Cardano’da Önemli Kilometre Taşı: Cüzdan Sayısı 3.5 Milyon
HABER GİRİŞ

Cardano blok zinciri, geride kalan yıl ciddi bir büyümeye tanık olurken, ağın yerel dijital para birimi ADA’yı tutan cüzdan sayısındaki artış aynı doğrultuda oldu.

Söz konusu büyümenin yaklaşmakta olan Vasil hard fork güncellemesi öncesinde de sürdüğü gözlemleniyor.

Cardano Cüzdanları 3.5 Milyona Ulaştı

24 Aralık 2021’de 2,5 milyon adet olan Cardano cüzdan sayısında ise önemli bir kilometre taşına ulaşıldı. O tarihten itibaren bu sayıya 1 milyondan fazla ADA cüzdanı eklendi.

Cardano Blockchain Insights’tan elde edilen istatistiklere göre toplam ADA cüzdan sayısı 2 Ağustos itibarıyla 3.500.565 adete ulaşmış durumda.

3 Şubat’ta 3 milyon cüzdana ulaştığı göz önüne alındığında, Cardano’nun kripto piyasasındaki büyük çöküşe rağmen son altı ayda 500.000’den fazla yeni sahip eklemeyi başardığı görülüyor.

GCM Yatırım Banner

Cardano Tabanlı Akıllı Sözleşmeler 3.000’i Aştı

Bunun dışında Cardano tabanlı akıllı sözleşmelerin 1 Ağustos tarihi itibarıyla ilk kez 3.000’i aşmış olması da dikkat çekici bir veri olarak beliriyor.

Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Vasil hard fork güncellemesi için daha fazla gecikme beklemediğini ve güncellemenin şu anda son testten geçtiğini söyledi.

Uygun yönde ‘düzenli ve sistematik’ bir ilerleme kaydedildiğini gözlemleyen isim “Bu açıdan testin son aşamalarındayız. Bu nedenle, yeni bir şey keşfedilmediği sürece daha fazla gecikme yaşayacağımızı tahmin etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Hoskinson ayrıca çözülmesi gereken birkaç uç vaka olduğunu söyleyip, Cardano ekibinin Ağustos ayının ortalarında daha fazla haber içeren bir güncelleme sunmaya hazır olacağına dair iyimserliğini dile getirdi.

Bunların dışında dünyanın ilk dijital varlık bankası olan Sygnum Bank’ın, kurumsal düzeydeki platformunu kullanarak müşterilerinin uygun ve güvenli bir şekilde Cardano’yu stake edebileceğini duyurması son dönemdeki önemli gelişmelerden bir diğeri oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.