Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano için Karışık Sinyaller! ADA’da Yükseliş mi Düşüş mü?

Son günlerdeki yükselişle kayıplarını biraz olsun toparlayan Cardano için sırada ne var? Göstergeler neye işaret ediyor? Detaylar haberde;
Cardano için Karışık Sinyaller! ADA’da Yükseliş mi Düşüş mü?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasaların, dün akşam Federal Serbest Piyasa Komitesi (FOMC) tutanaklarına tepki vermesiyle yaşanan düşüşün ardından Bitcoin, 17 bin doların altında konsolide olmayı sürdürüyor. BTC ve altcoinlerin bundan sonra izleyeceği yol merak ediliyor. Cardano (ADA) ise son günlerde yaşadığı yükselişin ardından gözlerin en çok çevrildiği altcoinlerin ilk sıralarında geliyor.

Çeşitli teknik göstergelerin ADA hakkında karışık sinyaller vermesi göze çarpıyor.

  • ADA, haber yazımı esnasında fiyattaki yüzde 0.08’lik artışın ardından 0.2656 dolardan işlem görüyor.
  • Fiyat, şu anda 9 günlük EMA çizgisinin üzerinde işlem görüyor.
  • ADA’nın günlük RSI göstergesi düşüş gösteriyor.

ADA Fiyatında Son Durum

Cardano, gün içinde çoğunlukla yeşil renkte kalan kripto para birimleri arasında yer almasıyla dikkat çekiyor. Kripto para piyasası takip ve veri sitesi CoinMarketCap’e göre ADA, son 24 saatte yüzde 0.08’lik fiyat artışının ardından şu anda 0.2656 dolardan işlem görüyor.

Ethereum katili, aynı zaman dilimi içinde 0.2699 dolarlık en yüksek seviyeyi ve 0.2631 dolarlık dip seviyeyi gördü.

ADA ayrıca geçen haftaya göre yüzde 8’den fazla yeşil görünümde. Kripto varlık bunun yanı sıra, piyasadaki en büyük iki kripto para olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı sırasıyla yaklaşık yüzde 0.39 ve yüzde 0.07 oranında güçlendi.

GCM Yatırım Banner

Diğer yandan, ADA’nın 24 saatlik işlem hacmi şu anda kırmızı bölgede ve dünden bu yana yüzde 9’dan fazla düşüşün ardından 219.948.346 dolar seviyesinde duruyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

ADA’nın fiyatı, dün piyasaya bir alım hacmi girişinin ardından şu anda 9 günlük EMA çizgisinin üzerinde işlem görüyor. Yukarı doğru hareket, ADA’nın fiyatını 0.2518 dolarlık düşük bir seviyeden bugünün en yüksek seviyesi olan 0.2713 dolara yükseltti. Bununla birlikte, direnç seviyesi 0.2675 dolara dokunduktan sonra fiyatı biraz geri çekildi.

Teknik Göstergeler Ne Diyor?

Haber yazımı esnasında teknik göstergeler karışık sinyaller veriyor. Şu anda günlük MACD göstergesi, MACD SMA çizgisinin üzerinde konumlanmış MACD sinyal çizgisi ile yükseliş işaretleri gösteriyor. MACD histogramı da altcoin için olumlu bir işaret olarak göze çarpıyor.

Bu arada, günlük göreceli güç endeksi (RSI) göstergesi düşüş gösteriyor ve RSI çizgisi artık aşırı satım bölgesine doğru eğimli. Ancak, günlük RSI çizgisi hala RSI SMA çizgisinin oldukça üzerinde konumlanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın