Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano ADA Yükselişinin Arkasında Ne Var? Devamı Gelecek mi?

Son dönemde fiyatında dikkat çekici bir artış kaydeden Cardano'nun bu yükselişinin arkasındaki nedenler ne? Yükseliş sürecek mi? Detaylar;
Cardano ADA Yükselişinin Arkasında Ne Var? Devamı Gelecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) fiyatındaki toparlanma diğer pek çok kripto para biriminin de yükselişine zemin hazırladı. Piyasa değerine göre oluşturulan listenin 7. sırasında yer alan Cardano ağının yerel tokenı ADA son günlerdeki yükselişiyle dikkat çeken altcoinlerden biri oldu.

Peki ADA’nın yükselişinin arkasındaki etkenler neler? Fiyattaki yükseliş ivmesi devam edecek mi?

Cardano fiyatının, özellikle merkeziyetsiz borsa (DEX) hacmindeki artış ve yeni meme coin lansmanı ile yükseldiği belirtiliyor. İşte dikkat çekenler;

  • ADA fiyatı, merkezi olmayan borsaların işlem hacimlerindeki artışın yanı sıra Cuma gününden bu yana yaklaşık yüzde 8 arttı.
  • Cardano merkezli DEX Minswap’in işlem hacmi, 1 Mayıs’tan 30 Mayıs’a kadar 10 milyon dolardan 72 milyon dolara çıktı.
  • SNEK ve BANK meme tabanlı kripto paraların piyasaya sürülmesi, artan Cardano ağ etkinliğine katkıda bulundu.

Cardano Tabanlı DEX’ler ve Meme Coinler ADA Rallisini Körüklüyor

Cardano blok zinciri, Mayıs ayında işlem hacminde gözle görülür bir artış kaydetti. Ethereum katili olarak nitelendirilen blok zincirindeki en büyük DEX olan Minswap’teki işlem hacmi, Mayıs başındaki 10 milyon dolardan Salı günü 72 milyon dolara yükseldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: DefiLlama

Minswap şu anda toplam kilitli değer (TVL) tarafından Cardano blok zincirindeki en büyük DEX olma özelliğine sahip. Borsa, 175 milyon dolar değerinde varlığı barındırıyor. Bu nedenle, Minswap’teki etkinlikteki ciddi bir artış, Cardano blok zincirini önemli derecede etkileyebilmektedir.

GCM Yatırım Banner

Cardano’da Meme Coin Lansmanları ve ADA Üzerindeki Etkisi

24 saatlik ticaret hacmi 8 milyon dolar seviyesinde bir meme coin olan SNEK, Cardano merkezli DEX’ler Sundaeswap ve Minswap’ta piyasaya sürüldü.

Lansmanından bu yana SNEK fiyatı yüzde 268,71 arttı. SNEK ticareti yapan piyasa katılımcıları, Minswap’teki işlem hacmindeki artışa katkıda bulundu.

Lansmanından bu yana, hem SNEK hem de BANK fiyatları yükseldi ve Salı günü itibarıyla toplam piyasa değeri 80 milyon dolar oldu.

ADA Yükseliyor

DEX işlemlerinden ve meme coin lansmanlarından gelen hareketlilik Cardano’da bir ralliyi ateşledi. Token, Cuma günü 0.3535 dolardan, haber yazımı itibarıyla yüzde 7.5 artışla 0.38 dolara kadar yükseldi. Kripto varlığın fiyatı, gün içinde 0.3831 dolara kadar çıkmayı başardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ethereum rakibi, DEX’lerin artan popülaritesi ve platformlarındaki meme coin lansmanları ile ilerleyen dönemde aktivitesini yükseltmeye devam edebilir. Bu durumun, şu an olduğu gibi ADA fiyatına olumlu etki etmeye devam etmesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.