Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano ADA için Fiyat Rallisinin Geri Dönüşü An Meselesi mi?

Son gelen verilere göre Cardano balinaları ADA alımına yeniden başladı. Peki, fiyat düşüşü sonlanacak mı? Detaylar haberde;
Cardano ADA için Fiyat Rallisinin Geri Dönüşü An Meselesi mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cardano (ADA) fiyatı geçen hafta yüzde 7,5 daha düşerek art arda üçüncü haftasına düşüş eğiliminde girmiş oldu. Ancak zincir üstü göstergeler, Cardano ağının temellerinin sağlam kaldığını gösteriyor. Peki, son tablo mevcut düşüş eğilimini geçersiz kılmaya yetecek mi?

ADA fiyatı, kripto para piyasasının geneline uyum sağlayarak düşüşünü sürdürürken, haber yazımı itibarıyla fiyat, son 24 saat içinde yüzde 2’nin üzerinde geriledi.

ADA’da Neler Oluyor?

Mevcut tabloya bakıldığında, Cardano ağı ve ADA fiyatına dair dikkat çekenler şöyle sıralanıyor:

  • Cardano, Mayıs ayının başından bu yana yüzde 7,5 düşüş gösterdi.
  • ADA işlem hacimleri, bir ay önce kaydedilen rakamlara göre önemli ölçüde yüksek seyrediyor.
  • Balinaların, düşüşü sessizce satın almaya devam edişi dikkat çekiyor.

Kripto endüstrisinin Mayıs 2023’teki değişken başlangıcı, diğer katman-1 dijital paralarının yanı sıra Cardano’nun da anlık bir düşüş eğilimine girmesine neden oldu.

Kritik on-chain göstergeler ise ADA’ya ve Cardano ağında inşa edilen diğer önemli projelere yönelik temel talepte büyük bir bozulma olmadığını gösteriyor. Peki, fiyat rallisinin geri dönmesi sadece bir an meselesi mi?

GCM Yatırım Banner

Cardano İşlem Hacimleri Sağlıklı Görünüm Veriyor

ADA fiyatı, 15 Nisan’daki 2023 zirvesi olan 0.45 dolar seviyesinden yaklaşık olarak yüzde 17 düşmüş durumda. Ancak ilginç bir şekilde, Cardano’daki işlem hacimleri o zamandan beri geriye gitmiş değil. Cardano ağı, en son 6 milyar doların altındaki günlük işlemleri 16 Nisan’da kaydetmişti.

16 Nisan ile 7 Mayıs tarihleri arasında, Cardano ağındaki günlük işlem hacmi 5,79 milyar dolardan 6,76 milyar dolara yükseldi. Bu tablo, son üç haftada fiyat düşerken bile yatırımcıların ADA’ya olan talebini yoğunlaştırdığını ortaya koymakta.

Balinalar Sessizce Dipleri Satın Alıyor

Kripto analisti Ibrahim Ajibade’ye göre büyük kurumsal Cardano yatırımcıları arasındaki ılımlı birikim dalgası, yaklaşmakta olan fiyat artışına işaret eden bir başka kritik unsur.

Aşağıdaki grafik, bir milyon ila on milyon ADA bakiyesi bulunduran bir balina grubunun, mevcut fiyat düşüş trendi sırasında varlıklarını dikkat çekici bir şekilde nasıl artırdığını gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Balinalar, 27 Nisan ile 8 Mayıs arasında cüzdan bakiyelerine 10 milyon ADA token ekledi. 0.36 dolarlık mevcut piyasa değerinde, 3,6 milyon dolarlık yeni yatırım gözlemlendi.

Bu hafif birikim eğilimi, balinaların Cardano ekosistemine güç veren temel teknolojinin temel değerine güvendiklerini gösteriyor. Dolayısıyla, Cardano işlem hacimleri artmaya ve balinalar alım yapmaya devam ederse, ADA fiyatı yeniden yükseliş eğilimine geçebilir.

“Bir Sonraki Ralli 0.48 Dolara Ulaşabilir”

Zincir üstü göstergeler, ADA’nın bir sonraki fiyat rallisi sırasında 0.48 dolar ile 2023’ün yeni zirvesine ulaşma yolunda olduğunu gösteriyor. Önde gelen kripto borsalarının toplam sipariş defterlerine bakıldığında, Cardano’ya olan talebin artık piyasa arzını aştığı görülüyor. Bu durum, bir fiyat geri dönüş olasılığının artık masada olduğu anlamına gelmekte.

Aşağıdaki grafiğe göre düşüş eğilimi gösteren tüccarlar, ADA yüzde 10 artışa geçtiğinde 7,6 milyon kripto para satmaya hazır durumda. Bu, ADA boğalarının muhtemelen 0.40 dolar seviyesinde ilk dirençle karşılaşacağı anlamına geliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoThe Block

Ancak Cardano’nun olumlu fiyat tahmini beklendiği gibi giderse, boğalar muhtemelen bu direnci kıracak ve mevcut fiyattan yüzde 30’luk bir artışı zorlayacak.

Bununla birlikte, yüzde 30 bölgesinde, 16.13 milyon ADA’lık piyasa arzı sonunda ralliyi yavaşlatabilir. Cardano’nun fiyatı yüzde 5 daha düşerse mevcut düşüş eğilimi devam edebilir. Ancak 8 milyon ADA için aktif sipariş veren yükseliş yatırımcıları bunu engelleyebilir. Bu destek seviyesi tutmazsa, 18,36 milyon ADA’lık bir sonraki önemli satın alma duvarı imdada yetişene kadar ADA fiyatı yüzde 15 daha düşebilir.

Filip L: ADA için Toparlanma Belirtileri

Kripto stratejisti Filip L. ise Cardano fiyatının, gün içindeki Binance-Bitcoin kargaşası içinde son saatlerde toparlanma göstermesine dikkat çekti.

ADA boğalarının, Pazartesi günkü ASIA PAC ve Avrupa ticaret seansındaki kayıpları telafi etmeye çalıştığını belirten analist, 0.39 dolara kritik bir yükseliş hareketini yakından takip ettiğini ifade etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analist, açıklamasının devamında düşüş eğimli bir ASIA PAC ve Avrupa oturumunun ardından ADA boğalarının, Binance’in Bitcoin para çekme yasağının kaldırılması ve yeniden etkinleştirilmesiyle piyasayı sarsan kargaşanın ötesine baktığını kaydetti.

Altcoinler yaralarını sararken, ABD seansının Cardano için umut verici göründüğüne, fiyat hareketinin geçen hafta sonundan itibaren kaybedilen zemini geri kazanabileceğine dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.