Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano 2022 Geliştirme Etkinliğinde Lider Protokol Oldu

Kripto para piyasası kötü geçen bir 2022 yılını geride bırakmaya hazırlanırken, Cardano geliştirme etkinliği ile öne çıktı.
Cardano 2022 Geliştirme Etkinliğinde Lider Protokol Oldu
HABER GİRİŞ

Kripto para endüstrisi tarihinin en kötü yıllarından birini geçirdi. Buna rağmen sektör içerisindeki geliştirme etkinliği devam etti. Bu anlamda Cardano blok zinciri, geliştirme etkinliği olarak rakiplerinden ayrıldı.

Santiment tarafından paylaşılan bilgilere göre Cardano, 2022 geliştirme etkinliğinde en iyi protokol oldu. Onu Polkadot ve Cosmos protokolleri takip etti. Bu yıl büyük Merge güncellemesinden geçen Ethereum dördüncü sırayı alırken, onu Internet Computer, Elrond Flow, Optimism, Aptos takip etti. Polygon ise 10. sırada yer aldı.

Cardano ekibinin tüm 2022 yılı boyunca geliştirme faaliyeti oranları, gözlemlenen tüm protokoller arasında en yüksek olanıydı. Token satışından bu yana yatırım getirisi (ROI) açısından ADA altıncı sırada yer aldı.

Cardano için Kasım ayında halka açık GitHub depolarındaki geliştirme etkinliği oranında yüzde 18 artış kaydedildi. Bunun da ötesinde, Cardano’nun ana ağ faaliyetleri 2022’de önemli bir büyüme kaydetti ve akıllı sözleşme özelliği 2021’e yüzde ıyasla %394’lük bir büyüme oranıyla 16 Aralık itibarıyla 4.445 sözleşmeye ulaştı.

ADA haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Platformdaki yerel belirteçler yüzde 192 artarak 7,3 milyona ulaşırken, Cardano’daki işlemler yüzde 139 artarak 56,9 milyona ulaştı ve cüzdan sayısı 3,8 milyonu aştı. Geliştirme etkinliğine rağmen ekosistemin tokeni ADA, kripto para piyasasındaki düşüşe ayak uydurdu ve büyük kayıp yaşadı.

GCM Yatırım Banner

Eylül 2021’de 3 dolara çıkan ve tarihi zirvesine dokunan ADA, geçen zaman içerisinde 0,24 dolara kadar geriledi. Bu yüzde 90’lık bir değer kaybını temsil ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.