Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çalışan Emekliye Müjde: İkramiye Önergesi TBMM’de

Erdoğan'ın talimatıyla kapsam dışındaki emeklilere de verilecek olan 5 bin liralık ikramiyeye ilişkin önerge TBMM'ye gönderildi. Detaylar haberde;
Çalışan Emekliye Müjde: İkramiye Önergesi TBMM’de
HABER GİRİŞ

Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel çalışmayan emekliye bir kereye mahsus verilecek olan 5 bin liraya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 24 Kasım’da açıklama gelmişti. Erdoğan, emeklilerin bir kısmının dışarıda bırakılmasının içlerine sinmediğini söyleyerek yeni düzenleme için talimat vermişti. Konuyla ilgili çalışmalar tamamlandı.

Gelecek haftalarda teklifi Meclis’e sunacaklarını söyleyen Erdoğan, 4 milyon 689 çalışan emekliye de 5 bin lira vereceklerini bildirmişti.

Erdoğan’ın talimatı üzerine ilgili bakanlıkların çalışmalarını tamamladığı ve Kanun teklifinin yarın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelecek olan torba yasanın 80’inci Maddesi olarak ekleneceği açıklandı.

Ödenen ikramiyeyi daha önceki alamayan çiftçi ve Bağ-Kur’lu esnaf emeklileriyle birlikte 4 milyon 689 bin çalışan emekli de yeni düzenlemeyle bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye alacak.

Söz konusu kapsamda Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ne ihdas maddesi olarak eklenmesi için hazırlanan önergenin Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Grubuna gönderildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Teklifin yasalaşmasıyla Aralık ayının 15’inden sonra daha önce kapsam dışı kalan emeklilerin ikramiyelerini alacağına işaret edilerek, böylelikle tüm emeklilere ödeme yapılmış olacak.

12,2 milyon çalışmayan emekliye kapsayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi, yeni düzenlemeyle 15 milyon 120 bin emeklinin tamamına ödenecek. Yasa çıkana kadar emekliye ayrılmış olanların da ikramiye imkânından yararlanacağının altı çizildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.