Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çalık Holding’e İtalya’dan 40 Milyon Euroluk Kredi

Türkiye'de birçok alanda faaliyet gösteren Çalık Holding, SACE'nin verdiği enerji kredisinden faydalanan ilk şirket olacak. Detaylar haberde...
Çalık Holding’e İtalya’dan 40 Milyon Euroluk Kredi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de inşaat, enerji, madencilik, tekstil, finans ve dijital alanda faaliyet gösteren Çalık Holding’in, İtalyan ihracat kredi kuruluşu SACE’nin enerjide verdiği ilk krediyi aldığı duyuruldu.

Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre Ortadoğu’daki çalışmalarıyla bilinen Çalık Holding, SACE’den 40 milyon Euro değerinde kredi aldı. Söz konusu kredi Çalık Enerji tarafından kullanılacak.

SACE’nin resmi sitesindeki bilgilere göre Çalık Enerji’ye kullandırılacak kredi Türkiye’de ilk kez bir enerji şirketine sunuluyor.
Çalık Enerji, 12 ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket bugüne kadar 10 GW gücünde 36 projeyi tamamladı.

Çalık Holding Hakkında

Vikipedi’de yer alan bilgilere şirket 1997’de kuruldu. Şirketin kurucusu Ahmet Çalık’tır. İlk faaliyetine tekstil alanında başlayan şirket sonraki yıllarda enerji, inşaat, madencilik, tekstil, finans ve dijital alanlarda faaliyet göstermeye başladı.

Holding 2013 yılında bünyesinde bulunan Turkuvaz Medya’yı Kalyon Gruba devretti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.