Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bybit: Kurumsallar Portföylerinde Ethereum Ağırlığını Artırıyor

Bybit tarafından yapılan araştırmaya göre kurumlar portföy dağılımlarında Ethereum’un ağırlığını artırıyor. Detaylar geliyor...
Bybit: Kurumsallar Portföylerinde Ethereum Ağırlığını Artırıyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasına girişler son dönemde artarken, yeni bir araştırmaya göre kurumsal yatırımcılar en değerli altcoin Ethereum’a yönelmiş görünüyor. Kripto para borsası Bybit’in son araştırması, kurumlar portföylerini Ethereum’a (ETH) ve onu yakından takip eden Bitcoin’e (BTC) aktarıyor. Perakende yatırımcılar arasındaki ilgide ise Bitcoin ilk sırada yer alıyor.

Bybit’in borsada varlıkları olan yatırımcılarla ankete göre, kurumsallar beklenen Dencun yükseltmesi nedeniyle Bitcoin ve Ethereum’daki portföy ağırlığını yüzde 80’e çıkardı. Raporda, perakende kullanıcıların bu varlıklarda daha düşük bir ağırlığa sahip olduğu ve altcoinlere daha fazla yöneldiği belirtildi.

Ethereum’un merkezi borsalardaki arzı, hisse kanıtına geçiş yükseltmesi sonrası en düşük seviyeye kadar geriledi. Kripto para birimi bu yılın başından itibaren yüzde 40’tan fazla yükseldi ve 3.200 doların üzerine çıktı.

ETH 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yakın tarihli bir başka raporda Bernstein analistleri, Ethereum’un DeFi ekosistemi ve katman 2 ağlarının büyümesinin yanı sıra beklenen Dencun yükseltmesinin, ETH’nin dünyanın en büyük dijital varlığına kıyasla artan performansı için temel katalizörler olduğunu vurguladı.

Piyasa hissiyatı, Aralık ayında Bybit’in , kurumların Bitcoin konusunda yükselişe geçtiğini, Ethereum konusunda karışık olduğunu ve spot Bitcoin ETF beklentisiyle Ethereum ve altcoin varlıklarının çoğunu Bitcoin’e taşıdığını gösteren son raporu sonrası değişti.

GCM Yatırım Banner

Bybit ayrıca kurumların, 2023’teki yüksek getirilerine rağmen özellikle meme coinler, yapay zeka (AI) ve BRC-20 tokenleri gibi değişken kategorilerdeki altcoin pozisyonlarını önemli ölçüde azalttığını gözlemledi. Bunun yerine, katman-1 gibi istikrarlı varlıklara daha fazla odaklanmak tokenlar ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerine yöneldiler.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.