Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bybit Kullanıcılara Kripto Opsiyon Hizmeti Sunmaya Başlıyor

Bybit borsası kullanıcılardan gelen talep doğrultusunda kripto para ticaretinde opsiyon işlemleri sunacak. Detaylar geliyor...
Bybit Kullanıcılara Kripto Opsiyon Hizmeti Sunmaya Başlıyor
Yorum

Singapur merkezli kripto para borsası Bybit, ticaret seçeneklerine opsiyon işlemlerini ekledi. Yapılan yenilik ile beraber kullanıcılar USD Coin (USDC) opsiyon ve sürekli vadeli işlem sözleşmeleri üzerinden alım satım işlemleri yapabilecek.

Borsadan yapılan açıklamada, bu yeniliğin kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda yapıldığı belirtildi. Bybit, yatırımcıların mevcut risklere karşı bir koruma ya da daha fazla pazar riski sağlayabileceği opsiyon ticareti yapmak istediğini belirtiyor. Opsiyon seçenekleri ile yatırımcılar portföylerini çeşitlendirme imkanına sahip olacak.

Geleneksel Piyasalardaki Yatırımcıyı Çekmek Amaçlanıyor

Başlatılan bu ticaret seçeneği, geleneksel piyasalarda bulunan opsiyon ticareti ile benzer özelliklere sahip olacak. Yatırımcılar bir varlığın gelecekteki olası değeri hakkında işlem açabilecek.

Opsiyon işlemleri genellikle kurumsal müşterilere ve piyasa yapıcılara hitap ediyor. Atılan bu adım ile geleneksel finans yatırımcılarının kripto varlıkları benimsemesinin amaçlandığı kaydedildi.

Bybit’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Ben Zhou, kripto opsiyon ticaretinin müşteriler için son derece ilgi çekici bir özellik olduğunu kaydetti ve bugüne kadar devrim niteliğinde başka bir ürün sunulmadığını söyledi.

Borsa bu konuyla ilgili açıklamasında, kripto para birimleri cinsinden genişleyen ürün ve hizmet yelpazesinin, geleneksel paraya aşina olan yatırımcılara yardımcı olacağını belirtiyor.

İşlem için KYC Şartı Aranacak

Bybit kullanıcıların bu ticaret seçeneğinden yararlanması için KYC sürecini geçmeleri gerekiyor. Özellik ABD, Çin, Singapur, Kanada ve Kuzey Kore’de kullanımda olmayacak.

2018 yılında kurulan Bybit, şimdiden 2 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Birkaç yeni özellik yayınladığı ve tanınmış isimlerle ortaklıklar imzalayan şirket için geçen yıl oldukça hareketli geçti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%