Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyük Zarar Bildiren Credit Suisse’e SEC’den Geç Çağrı

SEC'den Çarşamba akşamı Credit Suisse'a geç gelen bir telefon görüşmesinin ardından 2022 yıllık raporunun yayınlanması ertelendi. İşte detaylar;
Büyük Zarar Bildiren Credit Suisse’e SEC’den Geç Çağrı
HABER GİRİŞ

Credit Suisse Group bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) Çarşamba günü gelen geç bir çağrının ardından 2022 Yıllık Raporunun ve Form 20-F’deki ilgili Yıllık Raporun yayımlanmasının erteleyeceğini duyurdu.

İsviçreli banka ve finans şirketi olan Credit Suisse açıklamasında, 31 Aralık 2020 ve 2019′da sona eren yıllara ait konsolide nakit akış tablolarına da değindi.

Bahsi geçen tabloların önceden açıklanan revizyonlar ve ilgili kontrollerin teknik değerlendirmesiyle ilgili SEC ile görüşüldüğüne işaret etti.

Credit Suisse, yönetimin alınan yorumları daha kapsamlı bir şekilde anlamak için hesaplarının yayınlanmasını kısa bir süre ertelemenin ihtiyatlı olacağını savundu.

Tüm bunlara ek olarak 9 Şubat 2023’te açıklanan 2022 mali sonuçların söz konusu durumlardan etkilenmediğine de dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Credit Suisse, Şubat’ta 7,3 Milyar İsviçre Frangı Zarar

Credit Suisse, 2022’nin yıllık raporunu bu sabah yayımlamayı planlıyordu. Credit Suisse, Şubat ayında 2022 yılı için 7,3 milyar İsviçre frangı (7,8 milyar dolar) gibi devasa bir tam yıllık net zarar bildirmişti.

Bankanın düşük performansı ile bir dizi risk ve uyumluluk başarısızlıklarının ardından istikrarlı kâra geri dönmek için Ekim ayında işini basitleştirme ve dönüştürme planını duyurmuştu.

Şubat ayı sonlarında ise İsviçreli düzenleyici FINMA, Credit Suisse’in iflas etmiş tedarik zinciri finans şirketi Greensill Capital ile bir iş ilişkisine ilişkin yorumda bulunmuştu. FINMA, iş ilişkisinin denetim yükümlülüklerini ciddi şekilde ihlal ettiği iddia etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.