Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyük Balina Hareketleri Popüler Altcoini 2 Dolara Taşıyabilir!

Ünlü kripto analisti, son analizinde devasa balina hareketleri ortasında XRP fiyatının 2 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin etti. Detaylar haberin devamında;
Büyük Balina Hareketleri Popüler Altcoini 2 Dolara Taşıyabilir!
HABER GİRİŞ

Ripple’ın yerel tokenı XRP, tanınmış analistlerin potansiyel fiyat artışı öngördüklerini duyurmasıyla son birkaç gündür düşüş trendi içinde görünmesine rağmen bir kez daha gündemde kendine yer bulmayı başardı. Önde gelen piyasa uzmanları, altcoinin fiyatında yeni bir yükseliş eğilimi beklerken, bunun XRP’yi potansiyel olarak 2 dolar seviyesine taşıyacağını öngörüyor.

Pazar genelindeki bu iyimserliğin, yakın bir zaman içinde fiyat kırılmasına işaret eden kayda değer balina faaliyetleriyle besleniyor olması da dikkat çekiyor.

Uzmanlar XRP Fiyatının 2 Dolara Ulaşacağını Öngörüyor

Tanınmış bir kripto piyasası analisti olan Captan Faibik, yakın zamanlı analizinde, XRP’nin halihazırda en düşük noktasına ulaşmış olabileceğini belirtti. Buna ek olarak, XRP’nin mevcut trendin tersine bir eğilime geçmenin eşiğinde olduğunu ve potansiyel olarak fiyatını yeni seviyelere taşıyacağını söyledi.

Faibik, açıklamasının devamında, orta vadeli XRP fiyat hedefini 2 dolar olarak belirlediğini ifade etti.

Crypto Faibik, XRP'den 2 Dolar Bekliyor
Kaynak: X / @CryptoFaibik

Bu tahminin, XRP piyasasındaki balina hareketlerinin arttığı, büyük sahiplerin önemli miktarda token transfer edip fiyatın toparlanacağına dair spekülasyonları tetiklediği bir dönemde gelmiş olması dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan, bir başka etkili analist olan Egrag Crypto, XRP için benzer şekilde iyimser bir bakış açısını yineledi. Bir dizi gönderide, önemli bir yükseliş trendine işaret eden teknik göstergelerin altını çizdi.

XRP’nin hakimiyetinin kilit direnç seviyelerine meydan okuyabileceğine ve potansiyel olarak önemli bir fiyat artışına yol açabileceğine işaret etti. Daha önce, tarihsel verilere ve Fibonacci geri çekilme seviyelerine atıfta bulunan uzman isim, XRP fiyatının 7,5 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin etmişti.

Balina Hareketleri Spekülasyonları Daha da Artırıyor

XRP’yi çevreleyen son balina faaliyetlerinin, yükseliş duygularını daha da körüklediği belirtiliyor. Zincir üstü işlem takipçisi Whale Alert’ten alınan veriler, son zamanlarda dört büyük işlemde yaklaşık 120 milyon XRP tokenının taşındığını ortaya koydu.

Whale Alert’e göre “rfQ9E…k8Cvi” cüzdan adresiyle tanımlanan bir balina, Binance’ten 28,89 milyon XRP biriktirdi. Ancak, ikinci işlemde, başka bir balina yaklaşık 11,29 milyon dolar değerinde 24,04 milyon XRP’yi Bitso Exchange’e boşalttı.

XRP Fiyatı Bugün Yatay Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Eş zamanlı olarak, aynı balina bugün yine Bitstamp’a 14,94 milyon dolar değerinde 31,8 milyon XRP transfer etti. Bununla birlikte, son işlemde cüzdan adresi “rhWj9…FLQkK” olan bir balina, Binance’ten 15,12 milyon dolar değerinde 32,40 milyon XRP topladı.

Piyasa değeriyle en büyük yedinci kripto varlık konumundaki XRP’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,4752 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.