Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Buterin’in Ethereum Endişesine Topluluğun Tepkileri Farklı Oldu

Vitalik Buterin geçtiğimiz günlerde Etereum’daki bazı oyuncular için endişelendiğini söylemişti. Bu açıklamaya topluluktan yanıtlar geldi.
Buterin’in Ethereum Endişesine Topluluğun Tepkileri Farklı Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde kripto para biriminin geleceğiyle ilgili endişelerini dile getirmişti. Yakın zamanda düzenlenen ETHDubai etkinliğinin katılımcıları, Buterin’in değerlendirmeleri hakkında farklı tepkiler verdi.

Buterin katıldığı röportajda, platformun yalnızca kâr peşinde olan ve orijinal eşitlikçi bir platform vizyonundan sapan oyuncularla dolduğundan bahsetmişti ve geleceğe dair endişesini dile getirmişti.

Topluluk Buterin’den Farklı Düşünüyor

Buterin’in açıklamaları hakkında yorum yapan 1inch Network’ün kurucu ortağı Sergej Kunz, Ethereum kurucusuyla tamamen aynı fikirde olmadığını ifade etti.

Kunz, perakende yatırımcılardan para kazanmaya çalışan dolandırıcılık projeleri olsa da, finansmana ihtiyaç duyan iyi projeler olduğunu ve bu finansmanı kâr etmeye çalışan risk sermayelerinden alabileceklerini söyledi.

Melekleri yatırımcıların kendilerine yardım ettiğini belirten Kunz, daha iyi konsantre olduklarını, benzersiz bir şey yaratmak ve tüm finansal sistemi iyileştirmek için çalıştıklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

GTON Capital’de bir geliştirici olan Aleksei Pupyshev, alan içinde kârlı ve kâr amacı gütmeyen girişimler arasında bir denge olması gerektiğine inanıyor. Hayırseverliği destekleyen ve sağlıkla ilgili sorunları çözen birçok proje varken, ödüllerin insanları sektöre girmeye motive edebileceğini düşünüyor.

Ozone’un CTO’su Siva S ise sorunun platformun büyümesine bağlı olduğunu düşünüyor. Siva’ya göre, kripto ekosistemi büyüdükçe, kâr odaklı daha geleneksel finans oyuncuları devreye girecek ve bir çeşit kontrol mekanizması oluşturacak.

Kripto yöneticisi fikir birliği gibi temel kavramlar kaldığı sürece geliştiricilerin Ethereum’un üzerine yeni varlıklar inşa etmekten mutlu olacağına inanıyor.

Buterin Gibi Düşünenler de Var

IoTeX’in kurucu ortağı Raullen Chai ise Buterin ile aynı endişeleri paylaşıyor. Cha, “Burada da aynı endişeyi taşıyorum. İnsanların vizyonlarına bağlı kalabileceklerinden emin değilim. Umarım yapabilirler ve ne yazık ki bu sorun için bir çözüm göremiyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Ethereum sahip olduğu akıllı kontrat özelliği sayesinde, kripto para ekosisteminde büyük paya sahip olmakta. Piyasadaki pek çok altcoin Ethereum üzerine inşa ediliyor.

CoinMarketCap tarafından aktarılan son verilere göre kripto para birimi 410 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve yazım itibarıyla 3.460 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.