Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bursa Çimento ÇED Sürecini Açıklarken Hisseler %6 Düşüşte

Bursa Çimento, Kütahya’daki fabrikası için ÇED sürecinin başladığını bildirdi. Hisselerinde ise keskin düşüş izleniyor.
Bursa Çimento ÇED Sürecini Açıklarken Hisseler %6 Düşüşte
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. Klinker Öğütme Tesisi Projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecine dair bildirimde bulundu.

Kütahya’nın Merkez ilçesi İshakseydi Mah. Seyidömer Cad. Bursa Çimento Fabrikası Apt. N32 mevkiindeki, Bursa Çimento Fabrikası Kütahya Şubesi tarafından yapılması planlanan Klinker Öğütme Tesisi ile ilgili olan ÇED sürecinin başladığı belirtildi.

Söz konusu gelişmenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilan ile duyurulduğu aktarıldı.

Şirket hisseleri bu sabah sert satış baskısına maruz kalırken, dünkü kayıplarını genişletiyor.
Bursa Çimento %6,57 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

BUCIM koduyla borsada yer alan hisseler dün kapanışı 4,11 liradan yaptı. Bu sabah düşüşle, 3,95 seviyesinden açıldı. Saat 10.37’de ise %6,57 değer kaybıyla 3,85 liradan işlem görüyor.

Hisselerde yıllık en düşük fiyat 3,14, en yüksek 5,55 olurken, bu aralık %18 oranında değer kaybı olarak kaydedildi. Aylık dönemde 3,42 – 4,98 arasında hareket etti. Yine %18’lik bir düşüş sergiledi.

GCM Yatırım Banner

Haftalık bazda %1’in çok az üzerinde artan hisseler, 3,72 – 4,24 arasında seyretti. Teknik açıdan 3,6467 – 3,7434 arası destek, 3,9534 – 4,0667 arası direnç seviyeleri olarak takip ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın