Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Burger King Hindistan 4. Çeyrekte Büyük Zarar Bildirdi

Burger King'in Hindistan operatörü ülkedeki artan maliyetleri sebep göstererek son çeyrekte büyük zarar açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Burger King Hindistan 4. Çeyrekte Büyük Zarar Bildirdi
HABER GİRİŞ

Eski ismi Burger King India olarak bilinen Restaurant Brands Asia Ltd bugün dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayarak, büyük bir zarar bildirdi. Şirketin, Hindistan ve Endonezya’daki genişleme döneminde olduğu ve malzemelere daha fazla harcama yaptığı için zarar bildirdiği kaydedildi.

Reuters haberinde Hindistan’daki restoranların, peynir ve süt gibi temel ihtiyaç maddelerindeki artan maliyetler sebebiyle senenin son çeyreğinde sebze fiyatlarının düşmesine rağmen artan harcamalardan sıkıntı çektiğini belirtti.

Artan maliyetlere ek olarak restoranların, yüksek enflasyondan bıkmış tüketicilerin talebindeki yavaşlamayla da mücadele ettiğine işaret edildi.

Reuters bugün son çeyrek bilançolarında zarar bildiren restoranları da anımsattı. Günün erken saatlerinde Domino’s, KFC, McDonald’s ve Yum Brands’ın da restoran performanslarında kötü sonuçlar bildirdiklerini hatırlattı.

Restoranın, Konsolide Net Zararı 9 Milyon Dolara Yükseldi

Restaurant Brands Asia’nın konsolide net zararının, bir sene önceki 670,7 milyon rupiden 31 Mart’ta sona eren çeyrekte 733,7 milyon rupiye (yaklaşık 9 milyon dolar) yükseldiği vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin, geçen sene yeni şehirlere girmek ve rekabeti savuşturmak için onlarca yeni restoran açarak operasyonlardan elde ettiği gelir yaklaşık yüzde 29 artarak 5,14 milyar rupiye ulaştı.

Elde edilen gelire rağmen toplam giderlerinse kabaca yüzde 29 arttığı söylendi. Bu sebepten Restaurant Brands International ile Hindistan ve Endonezya’daki Popeyes restoranlarını da işleten şirketin ciro büyümesine ilişkin olumlu beklentisi azaldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.