Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bülbüloğlu Vinç Yeni İşi, Gedik Yatırım Kredi Notunu Duyurdu

JCR Avrasya Gedik Yatırım’ın kredi derecelendirmesini yaptı. Bülbüloğlu Vinç ise aldığı yeni işin detaylarını açıkladı.
Bülbüloğlu Vinç Yeni İşi, Gedik Yatırım Kredi Notunu Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkisini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre şirketin yüzde 85’ine sahip olduğu Bülbüloğlu Çelik End. San. ve Tic. A.Ş , hava aracı üretimi tesisisinin çelik konstrüksiyon imalatı ve montajı konusunda KDV dahil 155.913.164 TL tutarında bir iş sözleşmesi imzaladı.

İmzaları atılan işin bu yılın Ekim ayında teslim edileceği belirtildi. Şirketin hisseleri, faaliyetlere olumlu katkı sağlayacak gelişme sonrası alıcılı seyrediyor. BVSAN kodlu hisseler yüzde 4 artışla 59,75 liradan işlem görüyor.

JCR Eurasia Gedik Yatırım’ı Değerlendirdi

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia, Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin değerlendirmesini yaptı. Buna göre kurumun uzun vadeli ulusal kurum kredi derecelendirme notu AA + (tr) seviyesinden A+ (tr) seviyesine revize edildi. Görünüm durağan olarak belirlendi.

Kısa vadeli ulusal kurum kredi notu J1 + (tr), görünüm durağan olarak açıklandı. Uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para kredi notu BB, görünümleri negatif olarak belirlendi.

Not değerlendirmesi yapılırken dikkate alınan unsurlar arasında tatmin edici seviyedeki likit varlıklar, Sermaye Piyasası Kurulu parametrelerine uygun likidite yönetimi yaklaşımı, banka dışı aracı kurumlar arasında en geniş şube ağına sahip olunması, teknolojik yeniliğe verilen önem, incelemenin yapıldığı dönemde finansal yatırım portföyündeki genişleme, bono ihraçlarının etkin kullanımı ile sağlanan finansman çeşitliliği yer aldı.

Bunların yanında hisse senedi işlem hacmi pazar payındaki düşüş, net karın bastırılması, özkaynakların toplam aktiflere oranında gerilemesi, sektördeki rekabet yoğunluğu, gelişen piyasalara yönelik risk iştahının ve sermaye akışlarının kırılgan yapısı, belirsizliğin ve karmaşık ve yapılandırılmış ürünlerin risk seviyesini ve operasyonel riskleri artırması gibi faktörler de dikkate alındı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu