Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugün Mini Ralli Sinyalleri Veren Bu 5 Kripto Paraya Dikkat!

Kripto para piyasasında BTC ve ETH yatay bir seyir izlerken, bazı kripto para birimleri dikkat çekici hareketler sergiliyor. Detaylar haberde;
Bugün Mini Ralli Sinyalleri Veren Bu 5 Kripto Paraya Dikkat!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası kısa süreli bir yükseliş trendinin ardından son 24 saat içinde genel olarak kırmızıya dönmüş durumda. Amiral kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum, haftalık grafikte güçlü görünüyor olsa da günlükte düşüş gösteriyor. Bazı kripto para birimleri ise yükseliş sinyalleri veriyor.

Özellikle bazı altcoinlerin yükseliş hareketleri ve grafiklerinde dikkat çeken detaylar, mevcut trendin yeniden boğaların dönmesine destek olabilir.

  • Kripto varlıkların büyük bir yüzdesi, fiyatlarının son 24 saat içinde düştüğünü gördü.
  • Kusama, Ocean Protocol, Arweave ve Solana son 24 saat içinde yükseliş gösteren bazı altcoinler.
  • Piyasa tüccarları yükseliş beklentisine geçmeden önce SOL’un fiyatının günlük 20 EMA’yı geçmesi gerekecek.

CoinMarketCap verilerine göre kripto para birimlerinin çoğunun fiyatı son 24 saat içinde düştü. Fiyatların geçici olarak düşmesiyle, yatırımcılar, ticaret fırsatlarını belirlemek için kripto tablolarını analiz etmeye başladı.

Son dönemdeki hareketleri ve grafikleriyle önümüzdeki günlerde ticaret fırsatı sunabilecek 5 kripto para birimi şöyle sıralanıyor: Avalanche (AVAX), Kusama (KSM), Ocean Protocol (OCEAN), Arweave (AR) ve Solana (SOL).

Avalanche (AVAX) Mini Ralli için Hazır!

AVAX fiyatı son 24 saatte yüzde 2.8 düştü ve haber yazımı esnasında 13.60 dolar civarında işlem görüyor. AVAX, ABD doları karşısında zayıflamasının yanı sıra Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı da sırasıyla yüzde 2.24 ve yüzde 1.18 oranında zayıfladı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Günlük grafik, AVAX fiyatının günlük 9 EMA (üstel hareketli ortalama) çizgisinin üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor. Ayrıca, günlük MACD ve günlük RSI teknik göstergeleri yükseliş işareti verdi. Bu da AVAX fiyatının 9 EMA çizgisinin altına düşmeyeceğini ve önümüzdeki günlerde mini bir ralliye girebileceğinin bir işareti olarak göze çarpıyor.

Kusama (KSM) Grafiği Yükseliş Sinyalleri Veriyor

AVAX’tan farklı olarak, KSM’nin fiyatı son 24 saat içinde arttı. Fiyat, son 24 saat içinde yüzde 1’e yakın artışla haber yazımı esnasında 31.10 dolar seviyesine ulaştı. KSM sadece dolara karşı güçlenmekle kalmadı, aynı zamanda BTC’ye karşı yüzde 2.71 ve ETH’ye karşı da yüzde 3.94 güçlendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Günlük 9 EMA çizgisi, günlük 20 EMA çizgisinin üzerine çıktığı için KSM için günlük grafik son zamanlarda yükselişe geçti. 9 ve 20 EMA çizgilerinin bu yükseliş çaprazına ek olarak, günlük RSI çizgisi günlük RSI SMA’nın üzerine çıktı. Ancak o zamandan beri KSM’nin fiyat direncine çarptığı için nötr bir eğim aldı.

Ocean Protocol (OCEAN) için İlk Hedef 0.1614 Dolar

OCEAN’ın fiyatı da son 24 saatte yüzde 2.8 arttı. Bu, altcoinin fiyatını haberin kaleme alındığı sırada 0.1434 dolara kadar yükseltti. KSM’ye benzer şekilde, altcoin de BTC ve ETH’ye karşı sırasıyla yüzde 4.42 ve yüzde 5.65 güçlendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Günlük MACD, günlük MACD sinyal hattının üzerine çıktığından, OCEAN için günlük grafik de son zamanlarda yükselişe işaret etti. Ayrıca günlük RSI’da günlük RSI SMA’nın üzerinde bir yükseliş kesişimi vardı. Bu yeni yükseliş eğilimi, OCEAN’ın fiyatının yaklaşık 0.1614 dolara yükselmesini sağlayabilir.

Arweave (AR) İyi Bir Alım Fırsatı Sunabilir

AR, listede son 24 saat içinde fiyat artışı gören başka bir altcoin. CoinMarketCap’e göre, AR’ın fiyatı yüzde 3.4’e yükseldikten sonra şu anda 9.61 dolar seviyesinde. Altcoin ayrıca, BTC ve ETH karşısında sırasıyla yüzde 3.67 ve yüzde 4.85 güçlendi.

Kripto varlığın fiyatı günlük 9 EMA’nın üzerine çıktı ve artık günlük 9 ile 20 EMA hattı arasında oturuyor. Fiyat, başarılı bir şekilde günlük 20 EMA çizgisinin üzerine çıkarsa ve üzerinde bir pozisyon sürdürürse, altcoin iyi bir satın alma fırsatı sunacaktır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinmarketCap

Günlük 20 EMA çizgisinin kırılması halinde, şu anda yaklaşık 10 dolar seviyesindeki günlük 50 EMA’ya yükselme kapasitesi vardır.

Solana’nın (SOL) Eli Kulağında!

SOL’un fiyatı da son 24 saatte biraz artmayı başardı ve haber yazımı itibarıyla yüzde 0.5 yükseliş sergiliyor. Bu, altcoinin fiyatını 14.05 dolara kadar yükseltti. Bu listedeki diğer birçok altcoin gibi, SOL’un fiyatı da aynı zaman diliminde BTC ve ETH karşısında yüzde 2.61 ve yüzde 3.79 oranında güçlendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

SOL için fiyat hareketi, altcoin fiyatı konsolide edildiğinden, son iki hafta boyunca nispeten sabit kaldı. Bununla birlikte, günlük RSI çizgisi, günlük RSI SMA çizgisinin üzerinde kırılırken bir yükseliş hareketinin çok yakın olduğuna dair işaretler var. Tüccarların altcoin üzerinde yükseliş pozisyon almayı düşünmeden önce SOL’un fiyatının 20 EMA seviyesinin üzerine çıkması gerekecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.