Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bugün Bir Hissenin Fiyatında Düzeltme Yapıldı

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş, nakit temettüye hak kazandı. Hisse fiyatında düzenleme yapıldı. Detaylar haberde...
Bugün Bir Hissenin Fiyatında Düzeltme Yapıldı
Son Güncelleme: 

Borsada işlem gören şirketlerden biri olan Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay başına brüt temettü ve hisse fiyatı açıklandı.

Orçay Ortaköy Çay’ın ortakları bugün nakit temettüye hak kazandı. Böylece şirketin hisse fiyatında da düzenleme yapıldı.

Borsa İstanbul’un, şirkete yönelik KAP üzerinden gönderdiği bildirimde şu ifadeler yer aldı:

“Pay Başına Brüt Temettü: 0,1875 TL, Teorik Fiyat: 9,413 TL”

Şirketin borsada (ORCAY) kodu ile işlem gören hisseleri bugün açılışı 9.7 TL’den yaptı.  Hisseler saat 10.33 itibarıyla 9.2 TL’ye kadar düştü. Hafif yükselişe geçen hisseler saat 11.07 itibarıyla 9.43 TL’den işlem gördü.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Şirket Hakkında

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre 1986 yılında Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Rize ilinin Güneysu ilçesinde günde 30 ton çay işleme kapasitesi ile kuruldu. 2021 yılında halka arzı ile çay sektöründe Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören ve 3. nesil tarafından yönetilen ilk ve tek şirketi olduğu bildirildi.

 

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu