Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugatti Kesin Olarak 4 Kişilik Bir SUV Araç Planladığını Doğruladı!

Bugatti'nin Chiron ile ilgili projelerini tamamlaması ardından şirketin ikinci bir ürün olarak SUV araç için planlamalar yapıyor.
Bugatti Kesin Olarak 4 Kişilik Bir SUV Araç Planladığını Doğruladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Belki de bu zamana kadar olmaması hata! SUV çılgınlığında en çok amiral segment markaları harika işler yapmıştı. İngiliz tarafında Rolls Royce’nin ağır Cullinan‘ı ve Bentley’den gelen Bentayga, basamağın üstünü temsil etmekteydi. 4X4 araçların kar oranlarını keşfeden Lamborghini, Urus’u üreterek tarihindeki en çok satış rakamını yakalamıştı.

Sıçrayış devam etti ve Ferrari’nin de yerden yüksek araç planlandığını sizlerle paylaşmıştık. Her şey bir yana, 300 mpg hız duvarını delerek 490 km/h sürate çıkan dünyanın ilk aracı olan Chiron Longtail, Super Sport 300+ ile üretim şekline dönüşmüştü. Fransız firma bazı zamanlarda “olmaz” dediği SUV’un şirkette planlandığını en yetkili kişi söyledi.

Bugatti beklenen arazi aracını yapacak ancak onun için bir finans kaynağı arıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bugatti’nin en büyük avantajı ve tekrar var olmasını sağlayan VW grup, onun bu finans kaynağını sağlamasındaki öncü kuvveti olacak. Marka CEO’so Stephan Wilkelmann, aracının gelişimi için önemli “Seksi” bir kaynağın bulunması gerektiğini söylüyor.

Takım arkadaşı Porsche’nin Taycan projesinin gelişiminde rol alan Schuldschein adlı bir Alman kuruluştan kredi kullandı ve Bugatti’nin de bu yolu deneyebileceği konuşuluyor.

Süper hızlara ulaşabilecek SUV’un haricinde, üretilecek Chiron Super Sport 300+ ile ilgili çok ilginç bir açıklama yapıldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Chiroun’un muhtemelen son varyantı olacak Super Sport 300+’ın hepsinin satıldığı açıklandı. 30 örneğinin sahiplerinin belli olması ardından gözler elektrikli bir SUV araca yönetildi. Toplu parasını alan Bugatti, aslında finansman kısmını kendi halledebilir. Normal şartlarda tabi!

GCM Yatırım Banner

Ancak Wilkenmann’ın da zamanında dediği gibi, araçların yapımı o kadar özel ki, düşünülenin aksine astronomik karlar etmediğini ve VW’nin bu yüzden zarar ettiği bile söylenmişti. İkinci bir model eklemeyi kesin olarak kafasına koyan Bugatti, elektrik düzenin de bir model ortaya çıkartılacağı düşünülse de 8.0L W16’nin yeniden gücü vereceğini ve onu sonuna kadar değerlendirileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Bugatti Dozu Artırdı ve Chiron’un Farklı Versiyonları Üzerinde Çalışmalar Yapacak!

Bugatti SUV’un kesinlikle içten yanmalı motor olmasını Wilkelmann’ın bizzat kendisi de istiyor. Elektrikli bir oluşumun normalden daha ucuz olmasını ve o şekilde aracın 1 milyon dolar gibi bir fiyata satılabileceğini aktardı.

1.600 beygir W16’nın bazı optimizasyonlarla SUV araca verilmesi bazılarının yıkımı olacak. Kokpitindeki üst düzey kaliteli yaşam alanı ile birlikte üst sınır hız limitlerine ulaşan başka bir firma yok. Bakalım Bugatti için zaman ne gösterecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.