Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugatti’nin İlk SUV Modeli için Gelen Tasarım Yorumu!

Bugatti'nin üstün yol otomobillerden sonra, SUV bir araç olabilir demesiyle tasarımcılar sıraya girdi. İşte Chiron SUV'a dair çizimlerden birisi.
Bugatti’nin İlk SUV Modeli için Gelen Tasarım Yorumu!
HABER GİRİŞ

Bildiğimiz gibi Fransız marka dünyanın en hızlı yol otomobilini inşa etmekte. Asfaltı ısındırmaya Veyron ile başlayan marka, ikinci el yapımı W16‘sına Chiron ile devam etmişti. 10 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonunda ortaya çıkan rüya otomobil, resmiyetteki en hızlı kara taşıtı olarak yoluna devam ediyor. Ekim ayında Bugatti’de bazı şeylerin değiştirileceği ve ekleneceği konuşulmuştu.

W16 4 turbolu motorun ileride araçlardan kaldırılıp, elektrikliye dönüştürüleceği bildirilmişti. Konunun devamında da Bugatti CEO’su süper spor otomobillerle anılan markanın ileri de 4X4 SUV imal edebileceğini söyledi. Ona istinaden Tech Design‘da günümüzde Fransız marka arazi taşıtı yapsa nasıl olurun tasarımını yayınlamış…

Özel tasarımcı, SUV aracı Chiron üzerinden ortaya çıkartmış.

VW’nin ” Bugatti markası halen daha bize zarar ettiriyor” demesine bakarsak SUV’un üretimi olur mu bilemiyoruz. Keza olmayacak bir durumda yok! Hiper araba markasının geleneksel ızgarasıyla çizimlere başlayan Tech, mavi gövde rengine boyadığı arazi aracına Chiron’dan farklı birkaç işlem yapmış.

Daha asi ve hırçın gözükmesi için karbon kaputu siyah ve oval şekilde düşünmüş. Gerçekten Bugatti adı altında bir 4×4 ortaya çıkartılacaksa da çalışma herkes tarafından sevilebilecek seviyede.

Dış parçalar Chiron kadar detaylı çizilmemiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Tampon hava girişleri Chiron’da daha geniş ve geometrik duruyor. SUV’da da ızgaranın ayırdığı tampon, köşe Ledlerine sahip. Dörtlü Matrix farlar daha dar ve Ledlerin farklı halleri sunulmuş. SUV’a dönüşen bir Chiron’un lastikleri ne kadar büyük olabilir! 21 inç jantlara yol dışı ortamlarına uygun, biraz daha kalın yanaklı lastik düşünülebilir.

Farklar arasında Chiron’un profilinde oluşturulan sanatsal gövde tipini de Tech Design uygulamak istememiş. Henüz böyle bir aracın olacağı kesin değil. CEO’nun SUV bir araç çalışması olabilir demesinden sonra tasarımcılar adeta sıraya girdi. Bugatti’nin olası SUV modeli bu şekilde olsa sizce nasıl olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın