Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Zincir Üstü Verilere Göre Ethereum Fiyatı 2 Bin Dolar Yolunda!

Yükseliş gösteren bazı zincir üstü ölçümlere göre Ethereum fiyatının 2 bin dolara ulaşması muhtemel görünüyor. Detaylar haberde;
Bu Zincir Üstü Verilere Göre Ethereum Fiyatı 2 Bin Dolar Yolunda!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum’un (ETH) fiyatı, Ripple (XRP) ve Chainlink (LINK) gibi önde gelen diğer altcoinlerdeki ralliye rağmen son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 5 oranında düşüş gösterdi. Ancak veriler, yatırımcılara moralleri bozmayın mesajı veriyor!

Kripto analitik platformu Santiment’teki analistlere göre birkaç zincir üstü ölçüm, ETH fiyatında yakında 2 bin dolarlık psikolojik eşiği yeniden ziyaret etmesi muhtemel bir artışa işaret ediyor.

Ethereum Ağının Yükseliş Eğilimli Göstergeleri

ETH fiyatı, üç aylık bir süre içinde Nisan ayındaki 2.139,44 dolar zirvesinden haber yazımı itibarıyla 1.890 dolar civarına düştü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

2 bin dolar seviyesi, önemli bir psikolojik destek seviyesi olarak kabul edilirken, Santiment’teki analistler, tüccarların altcoin hakkında giderek daha iyimser hale geldiğini ortaya koydu.

Tüccarlar arasında sosyal medya mecralarında Ethereum hakkındaki tartışmalar Mayıs ortasında gözlemlenen 2023’ün en düşük seviyesine gerilerken, analistler ETH fiyatının toparlanması konusunda yükselişe geçiyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Analistler, zincir üstü işlem hacminin kar/zarar oranının, nispeten küçük bir farkla da olsa, Ethereum’da hala kar elde etmeyi desteklediğine dikkat çekiyor. Ethereum fiyatı mevcut seviyeden 1.800 dolara düşerse panik satışı bekleniyor.

Santiment analistleri, panik satışına yanıt olarak fiyat düşüşlerinin altcoin için daha yüksek talebi haklı çıkaracağını söyledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Uzun vadeli Ethereum tüccarları ve holderları ya da en az bir yıldır ETH’ye sahip olanlar şu anda ortalama yüzde 14,9 kazanç kaydediyor. Ancak, son 30 gün içinde aktif olan ETH cüzdan adresleri yüzde 0,35 gibi küçük kayıplar kaydediyor.

Santiment analistleri, bu yüzdelerin aşırı derecede negatif bölgeye göre sıfıra yakın olması durumunda, bunun ETH sahipleri için karlı fırsatlar yarattığını ve varlıkta yükseliş potansiyeli yansıttığını belirtiyor.

Bu Veri, ETH Fiyatının 2 Bin Dolara Dönüşünün Önünü Açabilir

Zincir üzerindeki bir diğer önemli göstergeye göre ETH’lerin yüzde 7’sinden azı borsalarda bulunuyor, bu da satış baskısını azaltarak, büyük bir satış olasılığının normalden daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Bu gösterge, Ethereum için uzun vadeli güven kaynaklarından biri olarak kabul edilirken, altcoinin 2 bin dolar psikolojik seviyesine dönüşünün yolunu açacağı şeklinde değerlendiriliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın