Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Veriye Dikkat! BTC, ETH, SHIB için Ralli Zamanı Geliyor mu?

Kripto para piyasasında son 24 saatte sert düşüşler gözlemlenirken, bazı analistler geleceğe yönelik umut verici açıklamalarda bulunuyor. Detaylar haberde;
Bu Veriye Dikkat! BTC, ETH, SHIB için Ralli Zamanı Geliyor mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Makroekonomik koşulların etkisiyle uzun süredir eski parlak günlerini aratan bir tablo ortaya koyan kripto para piyasası son 24 saat içinde yeni bir düşüş trendi içine girdi. BTC, ETH, DOGE, SHIB gibi önde gelen kripto para birimlerinde yüzde 10’a yaklaşan kayıplar gözlemlenirken, ünlü trader ve fenomen CanteringClark’tan piyasanın geleceğine dönük iddialı açıklamalar geldi.

FED’in enflasyona karşı büründüğü şahin görünüm, faiz artışları, madencilik sorunları, SEC gibi düzenleyici kurumların baskıları ve çeşitli ülkelerin sert yaptırımları derken kripto para piyasası uzun süredir kendini toparlayamıyor.

Kripto Piyasasında Düşüş Nereye Kadar Gidecek?

Geçtiğimiz hafta 20 bin doların üzerine çıkan amiral gemisi kripto para biriminin 18 bin dolar seviyelerine gerilemesi tüm kripto para birimleri üzerinde olumsuz etkilerini gösterdi.

Kripto para piyasasının genel hacminde son 24 saatte ciddi bir düşüş görülürken, analistler ve yatırımcıların gündemine bir süredir konuşulan 15 bin dolar seviyesi tekrar geldi. Tarihi Ethereum Merge güncellemesinin piyasa genelindeki olumlu beklentilerine rağmen yönünü yukarıya çeviremeyen Bitcoin için Il Capo of Crypto gibi yatırımcıların beklentisi 15 bin dolar seviyelerine düşüştü. Bu düşüncede olan analistler, 19 bin doların kırılmasının ardından 14 bin ila 16 bin aralığına doğru derin bir düşüş beklentisi içinde olmaya devam ediyor.

Tüm makroekonomik koşullar ve sektörü olumsuz etkileyen gelişmelere rağmen kripto para piyasasında yakın bir zaman içinde yükseliş beklentisi içinde olanlar da yok değil. Bu isimlerden birisi ünlü fenomen ve analist CanteringClark. Analist, ABD ara seçimlerini baz alarak çeşitli verilerle piyasada yakın bir zaman içinde canlanma olacağını öngörüyor.

GCM Yatırım Banner

CanteringClark: ABD Ara Seçimleri Sonrasına Dikkat!

CanteringClark’ın Twitter hesabından paylaştığı veriler, ABD’deki ara seçimlerin öncesi ve sonrasında hisse senedi piyasalarının ortaya koyduğu grafiklere işaret ediyor. Bu durumun kripto para piyasasına nasıl etki edebileceği vurgulanıyor.

ABD ara seçimlerinin 8 Kasım 2022 tarihinde yapılacağının bir kenara not edilmesini isteyen analist, geçmiş verileri kıyasladığında ara seçimlere giden aylarda hisse senedi piyasalarının genel olarak kötü bir performans çizdiğini söylüyor. Dikkat çekici nokta ise seçimleri takip eden kısa dönem içinde piyasaların hızlı bir yükseliş trendi içine girmiş olması!

Günümüz makroekonomik koşulları ile benzerlik gösterdiğini söylediği 1970’lerden sonraki on yıla dikkat çeken isim, durumu açıkça görmenin en iyi yolunun bu yılın verilerine bakmak olduğunu iddia ediyor. Hisse senedi piyasalarının 1966’da yüzde 13, 1970’de yüzde 15 ve 1974’te yüzde 32 gibi ciddi düşüşler gösterdiğini belirten analist, ara seçimlerin ardından piyasaların hızlı bir yükseliş tepkisi gösterdiğini söylüyor.

Özellikle 1974 yılına dikkat çeken Clark, bu dönemde ABD enflasyonunun yüzde 8.8 civarlarında olduğunu ve ara seçimler öncesinde piyasaların yüzde 32’lik bir düşüş yaşadığını belirtiyor. Ancak seçimlerin hemen ardından yüzde 20’lik sert bir yükseliş tepkisinin dikkat çekici olduğunu vurguluyor.

Clark: Kasım ve Aralık Ayına Hazır Olun!

CanteringClark, kripto para piyasalarının son dönemde küresel piyasalarla güçlü bir şekilde korele hareket ettiğini dile getiriyor.

Sonuç olarak, 8 Kasım 2022 tarihinde yapılacak olan ara seçimlerin ardından Kasım ve Aralık aylarında piyasada yükseliş beklentisi içinde olduğunu söylüyor. Analist, kripto para piyasasındaki olumlu hava ile birlikte bazı altcoinler için ralli beklentilerinin olmasının da doğal olduğunu ifade ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.