Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Ülkeler Dogecoin ve Cardano Yerine Shiba Inu’yu Seçiyor

Popüler meme coin Shiba Inu'ya gösterilen ilgi, bazı ülkelerde Dogecoin ve Cardano gibi kripto varlıkların önüne geçmiş durumda. Detaylar haberde;
Bu Ülkeler Dogecoin ve Cardano Yerine Shiba Inu’yu Seçiyor
HABER GİRİŞ

Meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), 2021 yılındaki ilk fiyat patlamasından bu yana kripto yatırımcıları arasında sürekli olarak tercih edilen bir kripto varlık haline geldi. Geçen yılki fiyat düşüşüne rağmen hala yatırımcıların favorisi olarak öne çıkmayı başarıyor.

SHIB, büyük kripto yatırımcılarının bulunduğu bazı ülkelerde ise Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) gibi ilk 10 içinde yer alan önde gelen kripto para birimlerini geride bırakmayı başarmış durumda.

Google Trends Verileri Shiba Inu’nun Başarısını Ortaya Koydu

Google Trends, Shiba Inu’ya olan ilginin Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Dogecoin’in yanı sıra Cardano’nun da önüne geçtiğini gösterdi.

Son 12 aydaki hareketleri gösteren veriler, Dogecoin için yapılan aramaların önemli ölçüde arttığını ve Dogecoin’in Shiba Inu ve Cardano’ya kıyasla dikkate değer bir liderliğe yol açtığı zaman noktalarını ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, zaman geçtikçe ve kısa süreli artış dönemleri geride kaldıkça, trendler Shiba Inu’nun yatırımcıların dikkatini çeken üç varlıktan biri olmaya devam ettiğini gösterdi. Nisan 2023’ten bu yana SHIB, hem Cardano hem de Dogecoin’in önünde yer aldı ve bu trendin sonu görünmüyor.

GCM Yatırım Banner

Sadece Eylül ayında, Shiba Inu’ya olan ilgi Cardano ve Dogecoin’in iki katından fazla oldu. Kripto piyasasının çöktüğü ve ilginin azaldığı Ağustos ayının sonlarına doğru bile Shiba Inu ters yönde ilerledi.

Google Trends DOGE ADA SHIB Karşılaştırması
Kaynak: Google Trends

Yukarıdaki grafikte gösterilen ilgideki bu artış, Shibarium blok zincirinin piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geldi. Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilen katman 2 ağı uzun süredir çalışıyordu ve sonunda Ağustos ayında başlatıldığında, şu anda resmi yönetim tokenı olarak hizmet veren SHIB tokenına olan ilginin yeniden canlanmasını tetikledi.

SHIB Karlılıkta Dogecoin’in Gerisinde Kaldı

Shiba Inu ilgi açısından lider olsa da bu durum meme coin sahipleri için kârlılığa dönüşmedi. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre şu anda herhangi bir kar elde eden SHIB sahiplerinin yüzdesi yalnızca yüzde 9 iken DOGE sahiplerinin oranı yüzde 41 seviyesinde bulunuyor.

Bununla birlikte, SHIB, sahip tabanı neredeyse tamamen zarara batmış olan Cardano’ya kıyasla bu konuda hala iyi durumda. Veriler, karda olan ADA sahiplerinin yüzde 4 gibi oldukça düşük bir oranda olduğunu gösteriyor.

Fiyat performansı açısından, mevcut fiyatları tüm zamanlardaki fiyatlarıyla karşılaştırıldığında her üç kripto varlığın da benzer performans gösterdiği gözlemleniyor. Messari’nin verilerine göre SHIB, tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) yüzde 91,49 düşerken, Dogecoin ve Cardano sırasıyla yüzde 91,59 ve yüzde 91,89 düşüş göstermiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.