Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Şirketin Halka Arz Fiyatı Uygun Bulundu! Yarın Talep Toplayacak!

Yarın talep toplamaya başlayacak teknoloji şirketinin halka arz fiyatı, Marbaş Menkul Değerleme A.Ş. tarafından uygun görüldü. İşte değerleme şirketinin raporu...
Bu Şirketin Halka Arz Fiyatı Uygun Bulundu! Yarın Talep Toplayacak!
HABER GİRİŞ

Halka arz furyasına katılan Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin başvurusu 8 Mart tarihinde onaylanmıştı. ODINE hisseleri 30 TL’den halka arz olacak. Yarın talep toplamaya başlayacak şirketin hisse fiyatına yönelik Marbaş Menkul Değerleme A.Ş.’den değerlendirme geldi.

Marbaş Menkul Değerleme A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin (ODINE) Fiyat Tespitine İlişki Analist Raporunu yayımladı.

Yatırımcıların dört gözle beklediği ODINE için yapılan değerlendirmede halka arz fiyatının hisse başına 30 TL olarak hesaplanmış olması uygun bulundu.

Şirketin belirtmiş olduğu bilgiler yeterince açık bulundu.

Söz konusu raporda halka arz gelirinin kullanım oranı yurt dışı yatırımlar için yüzde 52,5-62,5, işletme sermayesi için yüzde 30-40 olarak belirtildi. Yeni ürün ve çözümlerin finansmanı için yüzde 5-10 olarak kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket 1 Yıl Boyunca Bedelli veya Bedelsiz Bölünemeyecek

Ayrıca şirketin halka arza ilişkin taahhütlerine yer verdi. Bu kapsamda Odine’nin halka arz edilen payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren bir yıl boyunca herhangi bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı yapmayacağını taahhüt ettiği not edildi. Bunun yanında bedelsiz sermaye artırımı kararlarında olumlu oy kullanmayacağı vaat ettiği aktarıldı.

ODINE talep toplamaya yarın başlayacak. Talep toplama işlemi 14-15 Mart tarihinde de devam edecek.

Şirket Hakkında

2000 yılında kurulan Odine, bilgi teknolojileri sektörü ve bu sektörün alt bileşenleri olan yazılım, hizmet ve donanım alanlarında faaliyet gösteriyor.

30 Haziran 2023 itibarıyla toplam çalışan sayısı 94 olarak kayda geçti. Ayrıca, Çek Cumhuriyeti ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde iki bağlı ortaklığı ile birlikte Odine Şirketler Grubu olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın