Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Şirket Endeks Üstü Getiri Verecek! Hedef Fiyat Açıklandı

Tera Yatırım, gıda perakende sektöründe faaliyet gösteren Migros için detaylı raporunu paylaştı. Hisse için hedef fiyat açıklanırken endeks üstü getiri beklentisi paylaşıldı.
Bu Şirket Endeks Üstü Getiri Verecek! Hedef Fiyat Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için raporlar gelmeye devam ediyor. Bu hafta savaş haberleriyle sallanan Borsa İstanbul’da gelecek dönemler için pozitif beklentiler sürüyor. Söz konusu süreçte aracı kurumlardan da öncü şirketler için hedef fiyat açıklamaları geldi.

Tera Yatırım, 13 Ekim’de paylaştığı raporunda Migros’a (MGROS) yönelik değerlendirmelerini açıkladı. Migros’un endeks üzeri getiri tavsiyesiyle izleme listesine eklendiği duyuruldu. Raporda Migros için 12 aylık hedef fiyat hisse başına 527 TL olarak belirlendi. Ayrıca hisse başına 5,2 TL temettü beklentisi olduğu da vurgulandı. MGROS, haber yazım itibarıyla yüzde 1,2 düşüşle 373 TL seviyesinde.

“En Büyük Gıda Perakendecisi”

Gıda perakendecilerinin son dönemde fiyatlar genel düzeyi ve tüketici trafiği göz önünde bulundurulduğunda güçlü büyüme elde ettiği paylaşıldı. Migros’un 3230 mağazası ve 1,9 milyon metrekare satış alanıyla sürekli büyüyen online operasyonlarıyla en büyük gıda perakendecilerinden biri olduğu ifade edildi.

Şirketin 2023’te yıllık yüzde 93 gelir artışı kaydetmesinin beklendiği ve yeni mağaza açılışları ile organik büyümenin daha da devam edeceği bildirildi.

Online ortamdaki faaliyetlerin büyüdüğü ve şirketin Migros Yemek, Cloud Kitchen ve Moneypay’i tanıtarak online işini genişlettiği belirtildi. Bu alandaki çalışmaların Migros’un gelecekteki büyüme görünümünü kuvvetlendireceği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Deniz Yatırım

MGROS’u döngüsel portföyünden perakende sektörü içerisinde değerlendirilen rotasyon kapsamında çıkardığını açıklayan Deniz Yatırım, şirketi perakende sektörü içerisindeki konumlanması ve güçlü finansalları üzerinden beğenmeye devam ettiğini belirtti. Hedef fiyatın 400 TL, önerinin ise “al” şeklinde olduğu ifade edildi.

Deniz Yatırım, Şok Marketleri’i (SOKM) döngüsel portföyüne eklediğini duyurdu. Şirketin üçüncü çeyrek finansallarının güçlü açıklanması bekleniyor. Hissenin yıl başından bu yana BIST 100 endeksinin yüzde 58 üzerinde performans gösterdiği aktarıldı. SOKM, yüzde 0,6 artışla 66 TL düzeyinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın