Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Sigorta Şirketinde Hedef Fiyat 2 Katına Çıktı

Türkiye Sigorta’nın dün açıklanan finansal sonuçlarının ardından bugün Yapı Kredi Yatırım hedef fiyatını ve tavsiyesini güncelledi. İşte detaylar;
Bu Sigorta Şirketinde Hedef Fiyat 2 Katına Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da TURSG koduyla işlem gören Türkiye Sigorta’nın dün Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden faaliyet raporu açıklandı. Şirketin net kârı 2023 yılının 3’üncü çeyreğinde 2.2 milyar TL olarak gerçekleşti.

Yapı Kredi Yatırım, Türkiye Sigorta’nın açıklanan 2023 yılı 3’üncü çeyrek bilançosunun ardından hedef fiyat ve tahminini güncelledi.

Kurum şirketin, 3Ç23 net kârının piyasa beklentisinin yüzde 7 üzerinde gerçekleştiğine işaret etti.

Türkiye Sigorta için 12 aylık hisse hedef fiyatını 24 liradan 49 liraya yükselten Yapı Kredi Yatırım, yeni hedef fiyatın yüzde 23 getiri potansiyeline işaret ettiğini ileri sürdü.

Yapı Kredi Yatırım Türkiye Sigorta
Kaynak: Yapı Kredi Yaptırım

Hissenin getiri potansiyelinin tahmin döneminde ortalama yüzde 28 olan sermaye maliyeti öngörüsünün altında kaldığını ifade eden kurum tavsiyesini ise “Al” dan “Tut” a düşürdü.

GCM Yatırım Banner

Açıklanan beklenti üstü bilançoyu hisse için nötr olarak değerlendiren Yapı Kredi Yatırım, güncel makro ekonomik varsayımları ve güçlü kârlılık gelişimi ışığında tahminlerini yukarı yönlü güncellediğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın