Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisselerde Yarın Sınırlama Yok

Yüksek faiz şokunu üzerinden atmaya çalışan Borsa İstanbul’un yeni haftada psikolojik sınırla yüzleşeceği günde 9 hisse işlemlere tedbir kararı olmadan başlayacak.
Bu Hisselerde Yarın Sınırlama Yok
HABER GİRİŞ

Savaş gündeminden sıyrılmaya çalışan Borsa İstanbul’da hareketli haftalar yaşanıyor. Faizi yüzde 40’a çıkararak 20 yılın en yüksek seviyesine oturtan Merkez Bankası’nın şahin tavrı karşısında psikolojik sınırın altına gerileyen BIST 100 endeksi haftayı 8000 puanın altında kapattı.

Yeni haftada ise endeksin kayıplarını sileceği beklentisi varlık gösterirken, yarından itibaren 9 hisse işlemlere tedbirsiz başlayacak.

Borsa İstanbul A.Ş.’nin Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında toplam 9 hisseye uyguladığı tedbir kararları 24 Kasım Cuma günü seans bitişinde son buldu.

Hisseler, 27 Kasım Pazartesi günü seans açılışında kısıt görmeden işleme geçecek. Söz konusu hisseler arasında Çemaş Döküm Sanayii A.Ş.’nin (CEMAS) açığa satış ve kredili işlem yasakları ile brüt takas sınırlaması kaldırılacak.

İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş.’nin (INTEM) brüt takası, açığa satış yasağı ve kredili işlem yasağı devre dışı kalacak.

Şimdi Kayıt Olun

Ekim ayında halka arz olan MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye (MHRGYO) açığa satış yasağı ve kredili işlem yasağı uygulanmayacak.

Halka arzın yeni isimlerinden Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. (TATEN) için açığa satış ve kredili işlem yasakları kaldırılacak.

Ekim ayı halka arz listesinde adı geçen bir diğer isim Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS) için de açığa satış ve kredili işlem yasakları bitmiş olacak.

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş (DYOBY), Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KGYO), Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AGYO) ve Çelik Halat ve Tel San. A.Ş. (CELHA) için açığa satış ve kredili işlem yasakları kaldırılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın