Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hissede Hedef 240 TL! Analiz Yapıldı, Potansiyel Büyük

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için analizler paylaşılmaya devam ediyor. Aygaz için hedef fiyat ne? Kritik seviyeler hangisi? Analiz yapıldı. İşte detaylar;
Bu Hissede Hedef 240 TL! Analiz Yapıldı, Potansiyel Büyük
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, son günlerde gerçekleşen düşüşlerle psikolojik seviye olan 8000 puanın altında konumlanmaya devam ediyor. Borsada yükseliş beklentileri içerisinde hangi şirketlerin nasıl bir performans sergileyeceği de yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

Investing yazarlarından Mert Koç, Borsa İstanbul’da işlem gören Aygaz (AYGAZ) için analizini yatırımcılarla paylaştı. Şirketin konut, ticari ve sanayide kullanım için likit petrol gazı (LPG) temin, stoklama, doldurma ve yeniden doldurmanın yanı sıra LPG ekipmanı ve LPG ile çalışan ürünlerin imalatını gerçekleştirdiğini, Türkiye merkezli bir petrol ve gaz pazarlama, dağıtım şirketi olduğunu belirtti.

Aygaz’ın her gün yaklaşık 40 bin eve girmekte ve günde 240 binin üzerinde araca, Aygaz ve markalarının istasyonlarından yakıt temin ettiğini aktardı. Bilanço verilerine dikkat çeken Koç, 3. çeyrekte şirketin satışlarının yüzde 38 arttığını ve 36,4 milyar TL’ye çıktığını, brüt karın ise yüzde 100 oranında arttığını, net karın ise yüzde 35’lik yükselişle 3,8 milyar TL’ye yükseldiğini ifade etti.

Investing Pro modellemelerine göre incelendiğinde, çok iyi performans ile yüksek not alan Aygaz’ın 140,4 adil değeri ile iskontolu işlem gören hisseler kategorisine girebileceğini paylaştı. 30 Eylül Investing Pro raporlarına göre tek negatif gelişmenin brüt kar marjının zayıf olduğunu kaydetti.

Bu Hissenin 240 TL’ye Çıkması Bekleniyor! Analiz YapıldıKaynak: InvestingPro

GCM Yatırım Banner

Şirket için 5 analistin hedef fiyat ortalaması 152,3 TL olarak karşımıza çıkıyor. En düşük fiyat 105 TL, en yüksek ise 221 TL olarak belirlendi.

Bu Hissenin 240 TL’ye Çıkması Bekleniyor! Analiz YapıldıKaynak: InvestingPro

Şirketin finansal sağlık bilgisinin, gelişmekte olan piyasalarında faaliyet gösteren Kamu Hizmetleri sektöründe yer alan şirketlerle 100’den fazla kriterde yapılan karşılaştırmaya göre belirlendiğini belirtti. Verilere göre Aygaz’ın büyüme durumu açısından 5 üzerinden 4 puan aldığı görülüyor.

Bu Hissenin 240 TL’ye Çıkması Bekleniyor! Analiz YapıldıKaynak: TradingView

Mert Koç, AYGAZ’ın yükselen trend içerisinde Fibonacci yüzde 61,8 teması ile tekrar destek noktasına geldiğini, 100 günlük hareketli ortalamadan destek alarak yeni bir yükseliş serüvenini başlayacağının olumlu sinyallerini verdiğini belirtti.

Hissede ciddi dönüş sinyallerinin mevcut olduğunu, eski zirve olan 170 TL seviyesinin kırılmasıyla orta vadeli beklenti için 240 TL seviyesinin oldukça olumlu gözüktüğünü paylaştı. Hissenin takip edilmeye değer olduğunu, uzun vadede ciddi getiri potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.