Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse Yüzde 62 İskontolu! 140 TL’ye Çıkabilir

Net kar performansı ile dikkatleri üzerine çeken ULKER için değerlendirmeler paylaşıldı. İş Yatırım 140 TL hedef fiyat ile al tavsiyesi veriyor. İşte detaylar;
Bu Hisse Yüzde 62 İskontolu! 140 TL’ye Çıkabilir
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören Ülker Bisküvi (ULKER), 11 Mart tarihinde bilançosunu yatırımcılarla paylaştı. Net karını yüzde 243 oranında artıran şirket için aracı kurumlar da araştırma raporlarını paylaşarak değerlendirmelerini sundu.

İş Yatırım, şirketin net karındaki artışına ve yüzde 58’lik FAVÖK büyümesine dikkat çekti. Ülker’in bilançosunda önemli miktarda parasal olmayan varlık ve finansal borç bulundurması nedeniyle kazanç kaydetmesinin beklendiği belirtildi. İş Yatırım, ULKER için hedef fiyatını 140 TL, tavsiyesini ise “al” olarak korudu. Hissenin yüzde 62 iskontolu işlem gördüğü paylaşıldı.

Yapı Kredi Yatırım

Ülker’in 2023 yılında 4,5 milyar TL parasal kazanç kaydettiğini, 2022’de bu rakamın 5,8 milyar TL olduğunu anımsatan Yapı Kredi Yatırım, net borcun 23,5 milyar TL’den 18,9 milyar TL’ye gerilediğini ifade etti.

Şirketin rakamlarının güçlü brüt marj performansı ile operasyonel anlamda tahminlerden daha olumlu olduğu aktarıldı ve 2024’te daha fazla net kar artışı potansiyeli taşıdığı bildirildi.

Yapı Kredi Yatırım, ULKER hisseleri için daha önce belirlediği 110 TL’ye ulaşıldığı için şu aşamada “gözden geçiriliyor” olarak tutulduğunu açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisse Yüzde 62 İskontolu! 140 TL’ye Çıkabilir Kaynak: Paratic Piyasalar

ULKER hisseleri 2023 yılını 81,5 TL’den tamamladı. Uzun vadede yatırımcısının yüzünü güldüren hisse, 12 Mart’ta 121,9 TL’ye kadar yükselse de burada tutunamadı. Gelen satışlarla değer kaybeden hisse 12 Mart saat 17.45 itibarıyla yüzde 0,8 düşüşle 113 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın