Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse için 47,7 TL ile Al Tavsiyesi Başladı

ALB Yatırım, Borsa İstanbul’da TEZOL koduyla işlem gören Europap Tezol için yeni hedef fiyatını açıkladı. Hissede pozitif unsurlara dikkat çekiliyor. İşte detaylar;
Bu Hisse için 47,7 TL ile Al Tavsiyesi Başladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yeni rekorlar görülmeye devam ediliyor. BIST 100 endeksi 6 Şubat tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8851 puanı gördü. Bu süreçte borsada işlem gören şirketler için paylaşılan raporlar öne çıkıyor.

ALB Yatırım, Europap Tezol’ün (TEZOL) Türkiye’nin önde gelen temizlik kağıdı üreticilerinden biri olarak inovatif ürün yelpazesi ve sürdürülebilir üretim pratikleriyle dikkat çektiğini belirtti. Şirketin iki entegre fabrikasıyla yılda 133 bin ton kapasiteye sahip olduğu, geri dönüşüm odaklı üretim süreçleriyle sektördeki sürdürebilirlik standartlarını yükselttiği aktarıldı.

Pandemi sürecinin tetiklediği artan hijyen ve temizlik bilincinin Tezol gibi öncü şirketler için fırsat anlamına geldiği vurgulandı. 2023’ün Tezol için sektördeki pozitif trendlerin devam ettiği bir yıl olduğu ifade edildi ve şirketin selülöz fiyatlarındaki artış ve döviz piyasasındaki istikrarlı seyir sayesinde operasyonel verimlilik ve kapasite artışında önemli ilerlemeler sağladığı kaydedildi.

Bu Hisse için 47,7 TL ile Al Tavsiyesi BaşladıKaynak: Paratic Piyasalar

ALB Yatırım, Europap Tezol için 47 TL hedef fiyat belirledi ve “al” tavsiyesini” başlattı. Hissede yüzde 126,15 oranında yükseliş potansiyeline işaret ediliyor.

GCM Yatırım Banner

TEZOL, 6 Şubat saat 13.30 itibarıyla yüzde 3,3 artışla 21,8 TL’den işlem görüyor. Hisse tüm zamanların en yüksek seviyesini 2 Ekim’de 24,2 TL ile görmüştü. Son günlerde yükselişleriyle öne çıkan hisse haftalık yüzde 10,7, aylık yüzde 21,5, yıllık ise yüzde 99,4 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın