Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 766 TL’ye Yükselebilir: Potansiyel Açıklandı

Bilançoya olumsuz tepki veren ve yüzde 5 düşen OTKAR hisseleri için araştırma raporları paylaşıldı. Hissede hedef fiyat ne? İşte detaylar;
Bu Hisse 766 TL’ye Yükselebilir: Potansiyel Açıklandı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören ve yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerden biri olan Otokar (OTKAR), 2024’ün ilk çeyreğine yönelik bilançosunu açıkladı. Aracı kurumlar, şirketin finansal sonuçlarını değerlendirdi ve hisseler için hedef fiyatlarını paylaştı.

Halk Yatırım’dan Analist Ayşegül Bayram, enflasyon muhasebesi (TMS 29) dahil incelendiğinde Otokar’ın net zararının 1Ç24’te yıllık bazda yüzde 38,5 düşüşle 417 milyon TL’ye gerilediğini belirtti. Kurum beklentisinin ise 564 milyon TL net zarar açıklanması yönünde olduğunu aktardı.

Şirketin borçluluğunda artış görüldüğü, beklentilerin üzerinde operasyonel zarar açıklandığı ifade edildi.

Halk Yatırım, Otokar için 766,40 TL seviyesindeki hedef fiyatını ve “al” tavsiyesini sürdürdü. Şirketin 1Ç24 sonuçlarının ardından Otokar’ın gündemde olan savunma sanayi aracı teslimatları ve bu yıl hız kazanması beklenen IVECO siparişleriyle önümüzdeki çeyreklerde karlılığını ivmelendirebileceği paylaşıldı.

Vakıf Yatırım ise OTKAR için 611 TL hedef fiyatını, kısa vadeli “endekse paralel getiri” ve uzun vadeli “tut” önerisin korudu.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisse 766 TL’ye Yükselebilir: Potansiyel AçıklandıKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 419,6 TL’den tamamlayan OTKAR, 8 Mayıs’ta 569 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Devam eden günlerde satış baskısıyla karşı karşıya kalan hisse, bilançoya olumsuz tepki verdi. 13 Mayıs saat 14.46 itibarıyla yüzde 5 düşüşle 526,5 TL’den işlem görüyor. Haftalık ve aylık yatay hareket eden OTKAR, yıllık yüzde 207 değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın