Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 55 TL’ye Çıkabilir! Haber Pozitif Karşılandı

Özbekistan’da kurulu gücünü artırmayı hedefleyen Aksa Enerji için rapor paylaşıldı. Yapı Kredi Yatırım haber akışının pozitif olduğunu değerlendirdi. İşte detaylar;
Bu Hisse 55 TL’ye Çıkabilir! Haber Pozitif Karşılandı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni anlaşmalarını, sözleşmelerini, yatırımlarını, ortaklıklarını ve diğer gelişmelerini açıklamayı sürdürüyor. Bu duyurular, hisse fiyatını doğrudan etkileyebildiği için hem aracı kurumlar hem de yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

Yapı Kredi Yatırım, 7 Mart tarihinde Aksa Enerji’nin (AKSEN) KAP açıklaması kapsamında şirket hisselerini değerlendirdi.

Aksa Enerji’nin Özbekistan’da 230MW ve 270MW kurulu güce sahip Taşkent ve Buhara santrallerinin modernizasyonunda gerekli finansman için Bayerische Landesbank ile kredi sözleşmesi imzaladığına dikkat çekildi. Her iki santralde 50 MW kapasite artışının planlandığı kaydedildi.

Söz konusu yatırımın şirkete 8-9 milyon dolarlık bir katkı sağlayabileceği belirtildi. Yapı Kredi Yatırım, 2024 için konsolide VAFÖK beklentisi olan 285-290 milyon dolara kıyasla 2025 için yüzde 2-3 konsolide VAFÖK katkısı olabileceğini ifade etti.

Bu haberlerin hisse senedi için sınırlı pozitif karşılandığı vurgulandı Aksen Enerji’nin 12 aylık hisse başı 55 TL hedef fiyatla ve “al” önerisiyle model portföyde tutulduğu paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisse 55 TL’ye Çıkabilir! Haber Pozitif KarşılandıKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 29,74 TL’den tamamlayan AKSEN, 2024’te sınırlı bir yükseliş gerçekleştirdi. Performans olarak BIST 100 endeksinin altında kalan AKSEN, yıllık yüzde 15,6 değer kazandı. 6 Mart tarihinde kapanışını 37,4 TL’den yapan hisse, 7 Mart saat 14.10 itibarıyla yüzde 2,4 artışla 38,2 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.