Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 50,2 TL’ye Çıkabilir! Aracı Kurum Ümitli

Borsada YATAS koduyla faaliyet gösteren ve bilançosunu açıklayan Yataş Yatak için hedef fiyat ve tavsiye açıklandı. İşte detaylar;
Bu Hisse 50,2 TL’ye Çıkabilir! Aracı Kurum Ümitli
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da 2024’ün ilk çeyrek finansal sonuçlarını paylaşan şirketler için araştırma raporları paylaşılmaya devam ediyor. Halk Yatırım, 24 Haziran’da Yataş Yatak için hedef fiyatını açıkladı.

Şirketin 1Ç24’te TMS 29 etkisi dahil edildiğinde beklenti olan 152 milyon TL’nin altında 72 milyon TL net kar açıkladığı belirtildi. Net kar tahminindeki sapmada beklentiden daha yüksek ertelenmiş vergi gideri kaydedilmesinin etkili olduğu ifade edildi.

Yataş Yatak’ın beklentiye yakın ciro performansı açıkladığına dikkat çekildi ve 1Ç24 sonu itibarıyla kendisine ait perakende mağaza sayısının 101 olduğu bildirildi. Şirketin 394,4 milyon TL beklentiye karşın 367,5 milyon TL FAVÖK kaydettiği aktarıldı.

Halk Yatırım, Yataş Yatak için hedef fiyatını 50,20 TL, tavsiyesini ise “al” olarak korudu. Şirketin yeni mağaza kazanımları ve maliyet bazlı fiyat artışları sayesinde 2024’te satışların güçlenmesiyle beraber operasyonel marjlarında yıllık 0,6 puanlık artış beklendiği belirtildi.

Bu Hisse 50,2 TL’ye Çıkabilir! Aracı Kurum ÜmitliKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Haftanın ilk işlem günü olan 24 Haziran’da YATAS hisselerinde sert düşüş dikkat çekti. 21 Haziran’da günü 37 TL’den tamamlayan hisse, saat 13.22 itibarıyla yüzde 6,9 düşüşle 34,5 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 7, aylık yüzde 8 değer kaybı görüldü. YATAS, yıllık yüzde 20 artışla BIST 100 endeksinin oldukça gerisinde kaldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.