Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 50 TL Hedef Fiyat ile Öneri Listesine Eklendi

İnfo Yatırım, 4 Ocak2ta paylaştığı raporunda Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı için hedef fiyatını açıkladı ve listeye aldığını duyurdu. İşte detaylar;
Bu Hisse 50 TL Hedef Fiyat ile Öneri Listesine Eklendi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da dalgalı hareketler devam ederken aracı kurumlar ve finans şirketleri öne çıkabileceğini düşündüğü bazı hisseler için raporlar paylaşarak hedef fiyatlarını belirliyor. İnfo Yatırım, 4 Ocak’ta Torunlar GYO (TRGYO) için detaylı analizini paylaştı.

Torunlar GYO’nun net nakit pozisyona geçiş planlarının güven aşıladığı belirtildi. Şirketin güçlü kira gelirleri ve cazip çarpanlarla önemli bir faktör oluşturduğu belirtildi.

Alışveriş merkezleri ve ofis kiraları odaklı düzenli gelir modelinin yanı sıra üst segment otel ve konut projeleri ile gayrimenkul sektöründe fark yarattığı aktarıldı.

Bu Hisse 50 TL Hedef Fiyat ile Öneri Listesine EklendiKaynak: Paratic Piyasalar

TRGYO’nun 50 TL hedef fiyat ve yüzde 65 getiri potansiyeli ile öneri listesine eklendiği açıklandı. Şirketin ortalama yüzde 39 iskontolu işlem gördüğü paylaşıldı. TRGYO, 3 Ocak saat 14.00 itibarıyla yüzde 1,4 artışla 30,7 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

İnfo Yatırım, şirket için önemli faktörleri sıraladı:

  • Brüt kiralanabilir alanın (BKA 2024 ve 2025’te artışının planlandığı, Torun Center’deki konutların otel olarak kullanıma açılmak üzere Embassy Suits by Hilton ile anlaşılmasının, nakit akışı düzenliliğini artırmak üzere olumlu bir hamle olarak değerlendirildiği ifade edildi.
  • Stokların büyük kısmını oluşturan 5. Levent 2. Etap projesinin büyük kısmının ön satışlarla 2024’te satılmasının beklendiği aktarıldı.
  • Şirketin yabancı para pozisyonu ve net borç seviyesindeki olumlu gidişatın risk azaltan faktörler arasında olduğu kaydedildi.
  • AVM cirolarında 2023 Eylül ayından itibaren ivme kaybı olmakla birlikte, 2024’te yüksek faizlerin etkisiyle tüketimin törpülenmesinin muhtemel riskler arasında olduğu bildirildi.
  • Faizlerin beklenenden yüksek tempoda ilerlemesi ve tüketim talebinin beklenenden fazla yavaşlamasının, şirketin faaliyetleri üzerindeki riskler olarak değerlendirilebileceği belirtildi.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.