Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 360 TL’ye Çıkabilir: Bilanço Destekliyor

Borsa İstanbul’da MPARK koduyla işlem gören MLP Sağlık için beklentiler değişti. Alnus Yatırım hisse için hedef fiyatını artırdı. İşte detaylar;
Bu Hisse 360 TL’ye Çıkabilir: Bilanço Destekliyor
HABER GİRİŞ

Alnus Yatırım, 2024’ün ilk üç ayını kapsayan finansal sonuçlarını açıklayan MLP Sağlık (MPARK) için değerlendirmelerini paylaştı. Şirketin hisseleri için hedef fiyat yukarı yönlü olarak revize edildi.

MPARK’ın hasılatının 2023’ün ilk çeyreğine kıyasla yüzde 32,45 arttığına dikkat çeken analistler, faaliyet giderlerinde 27,5 milyon TL civarında artış gerçekleştiğini belirtti.

Söz konusu dönemde şirketin 683 milyon TL net dönem karı elde ettiği paylaşıldı ve şirketin hasılatındaki artışta “özel sağlık sigortası” segmentinin en yüksek büyüme gösteren segment olduğu ifade edildi. Yurt içi hasta hasılatının hem hasta sayısındaki artış, hem de ortalama fiyatlardaki artış sayesinde yüzde 36,6 oranında arttığı kaydedildi.

Alnus Yatırım, ilk çeyreğin sona ermesi sonrasında 16 Nisan 2024’te Ankara’da faaliyet gösteren Özel Ortadoğu Hastanesi’nin ruhsatının şirketin bünyesine alındığını belirtti.

Açıklanan finansallar ve beklentiler kapsamında şirket hisseleri için 12 aylık hedef fiyatın 324 TL’den 360 TL’ye güncellendiği, tavsiyesinin “tut”tan “al”a çevrildiği açıklandı.

GCM Yatırım Banner

MPARK, 29 Mayıs’ta kapanışını yüzde 1,4 düşüşle 278 TL’den gerçekleştirdi. Hissede aylık yüzde 20, yıllık yüzde 363 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.