Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 322 TL’ye Çıkabilir! Sağlıklı Bilanço Destekliyor

Borsada AGHOL koduyla işlem gören Anadolu Grubu Holding için bilanço değerlendirmeleri paylaşıldı. Aracı kurumlar hedefini yükseltti. İşte detaylar;
Bu Hisse 322 TL’ye Çıkabilir! Sağlıklı Bilanço Destekliyor
HABER GİRİŞ

AG Anadolu Grubu Holding (AGHOL), 26 Mart tarihinde yatırımcılarının sabırsızlıkla beklediği finansal sonuçlarını açıkladı. Bugün ise aracı kurumlar şirketin bilanço rakamlarına yönelik değerlendirmelerini paylaştı ve hedef fiyatını güncelledi.

Gedik Yatırım, Anadolu Grubu Holding’in hızlı tüketim sektörü ağırlıklı iştirak portföyü sayesinde defansif portföyler için iyi bir seçenek olduğunu belirtti.

Anadolu Grubu Holding ve iştiraklerinin sağlıklı bilanço yapıları sayesinde çarpan bazında daha yüksek seviyelerde işlem görebileceği ve yatırımcıların teveccühünü kazanmaya devam edebileceği belirtildi.

AGHOL için tavsiye “endeks üzeri getiri” olarak sabit kalırken hedef fiyat 322,7 TL’ye yükseldi.

İş Yatırım

Anadolu Grubu Holding’in 2023’ün son çeyreğinde piyasa beklentisinin altında net kar açıkladığını belirten İş Yatırım, yılın tamamında net karın yüzde 131 artarak 8,7 milyar TL’ye ulaştığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Migros (MGROS) ve içecek segmentlerinin net kara katkı sağladığı belirtildi ve sonuçlara yönelik önemli bir piyasa tepkisinin beklenmediği kaydedildi.

İş Yatırım, AGHOL için hedef fiyatını 355 TL, tavsiyesini ise “al” olarak korudu.

Bu Hisse 322 TL’ye Çıkabilir! Sağlıklı Bilanço DesteklediKaynak: Paratic Piyasalar

26 Mart’ta kapanışını 252,7 TL’den gerçekleştiren AGHOL, 27 Mart’a sert yükselişle başladı ve 275 TL seviyesine kadar çıktı. Bu noktadan gelen satışlarla bir miktar gerileyen hisse, BIST 100 endeksinin 8804 puanda yatay seyrettiği süreçte yüzde 1,3 artışla 256,5 TL’den işlem görüyor. Aylık yüzde 4 oranında düşen hisse yıllık yüzde 163 değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.