Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 202 TL Olacak! 3 Kurum Birden Hedef Verdi

Ak Yatırım, İş Yatırım ve Deniz Yatırım, Borsa İstanbul’da son dönemin gözde şirketlerinden olan Mavi Giyim için hedef fiyatını güncelledi. En yüksek hedef fiyat hangisinde?
Bu Hisse 202 TL Olacak! 3 Kurum Birden Hedef Verdi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da aşağı yönlü hareketlilikler devam ediyor. Endeks 11 Aralık ile başlayan haftanın ilk iş günündeki düşüşüne bugün de devam ediyor. 8000 puandan gittikçe uzaklaşan endeks, 12 Aralık saat 13.25 itibarıyla yüzde 0,6 düşüşle 7684 puanda seyrediyor.

Negatif tablonun öne çıktığı süreçte bazı şirketler için yüksek potansiyele ve getiriye işaret ediliyor. 12 Aralık’ta Mavi Giyim (MAVI) için 3 kurum birden hedef fiyatını güncelledi.

Ak Yatırım, Mavi Giyim’in güçlü operasyonel marjlar sayesinde beklentileri aştığını ve 2023’ün üçüncü çeyreğinde piyasa beklentilerinin yüzde 25 üzerinde 1,02 milyar TL net kar açıkladığını belirtti. Kurum, MAVI için hedef değerini yüzde 14 artırarak 177 TL’den 202 TL’ye yükseltti. Yüzde 83 getiri potansiyeli sunan hisse için “endeks üzeri getiri” tavsiyesi verildi.

İş Yatırım, Mavi Giyim’in net karının beklentiler üzerinde geldiğini ve bunun güçlü operasyonel karlılıktan kaynaklandığını ifade etti. Güçlü büyümenin iç pazardaki taleple desteklendiği paylaşıldı. İş Yatırım, Mavi Giyim için hedef fiyatını 184 TL’ye çıkardı. Yüzde 67 potansiyele işaret edilirken “al” tavsiyesi verildi.

Deniz Yatırım, şirketin yeni ürünlerle desteklenen doğru ürün miksi ve dinamik fiyatlama stratejisinin sepet büyümesini desteklediği, satış gelirlerinin geçen yıla göre yüzde 80 arttığını belirtti. Mavi Giyim’in stoklu çalışma prensibiyle yükselen enflasyondan pozitif etkilendiği ve rekor marjlara ulaştığı vurgulandı. Şirkette yüksek talebe karşılık doğru ürün-fiyat stratejisinin maliyet artışını telafi etmeye destek olduğu aktarıldı. Mavi Giyim için hedef fiyat 180,6 TL olarak belirlendi ve “al” tavsiyesi verildi.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisse 202 TL Olacak! 3 Kurum Birden Hedef VerdiKaynak: Paratic Piyasalar

MAVI, aracı kurumlardan ve bankalardan gelen öneriyle güçlü bir duruş sergiliyor. Endeks aşağı doğru hareket ederken MAVI hisseleri pozitif ayrışıyor. Saat 13.25 itibarıyla hisse yüzde 2,6 artışla 113 TL’den işlem görüyor.

Son günlerde endeksteki düşüşlere karşı biraz olsun dirençli kalabilen MAVI, haftalık yüzde 7,3, aylık yüzde 10,6 ve yıllık yüzde 93,6 oranında yükseldi. Yıllık en düşük 44,8 TL, en yüksek 123,5 TL seviyeleri görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın