Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 1380 TL’ye Çıkabilir! Hedef Fiyat Revize Edildi

Borsa İstanbul’da TTRAK koduyla işlem gören Türk Traktör’ün bilançosunu açıklaması üzerine aracı kurumlardan rapor geldi. Hedef fiyat ne kadar oldu? İşte detaylar;
Bu Hisse 1380 TL’ye Çıkabilir! Hedef Fiyat Revize Edildi
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar ve analistler, Borsa İstanbul’da işlem gören ve bilançolarını açıklayan şirketlerin finansal sonuçlarını değerlendirerek geleceğe yönelik beklentilerini paylaşıyor.

Türk Traktör (TTRAK) 2024’ün ilk çeyreğini kapsayan rakamlarını açıkladıktan sonra hedef fiyat güncellemeleri açıklandı.

Yapı Kredi Yatırım, şirketin enflasyon muhasebesi (TMS29) etkisi dahil olmak üzere 1Ç24 finansallarında 1,8 milyar TL net kar açıkladığını belirtti. Net kar marjının geçen senenin aynı dönemine göre daha düşük geldiği, satış gelirlerinin ise yüzde 1 artarak 16,6 milyar TL’ye yükseldiği aktarıldı.

TTRAK’ın sonuçlarını düşük net kar nedeniyle sınırlı olumsuz olmasa da genel olarak nötr karşılayan Yapı Kredi Yatırım, piyasanın sonuçlara sınırlı bir tepki verebileceğini ifade etti.

Şirketle görüştükten sonra TTRAK için model varsayımlarının gözden geçirileceği kaydedildi ve şimdilik hedef fiyatın ve önerinin “gözden geçiriliyor” olarak belirlendiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Vakıf Yatırım

Türk Traktörün piyasa beklentisinin altına net kar açıkladığına dikkat çeken Vakıf Yatırım ise finansallara piyasa tepkisinin nötr olacağını belirtti.

TTRAK için hisse başı hedef fiyat 1250 TL’den 1380 TL’ye yükseldi. Kısa vadeli “endeksin üzerinde getiri” ve uzun vadeli “al” önerileri” devam etti.

Bu Hisse 1380 TL’ye Çıkabilir! Hedef Fiyat Revize EdildiKaynak: Paratic Piyasalar

20 Mayıs’ta kapanışını 1050 TL’den yapan TTRAK, bilanço sonrası 21 Mayıs’ta sat 13.30 itibarıyla yüzde 2,6 düşüşle 1028 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 6, aylık yüzde 12 ve yıllık yüzde 252 artış gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.