Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Yatırım Araçları Belli Oldu (15-19 Nisan)

Hafta içerisinde değişen yatırım araç piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren yatırım araçları sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın...
Bu Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Yatırım Araçları Belli Oldu (15-19 Nisan)
HABER GİRİŞ

Bu hafta yurt içi ve yurt dışı piyasalarda birçok gelişme yaşandı. Orta Doğu’da tansiyon yükseliyor. Yatırım araçları bu karışıklıktan etkilenmeye devam ediyor.

Yurt içi piyasalarda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), Şubat 2024 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verisini yayımlaması önemli gelişmeler arasında yer aldı.

Bunun yanında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart 2024 döneminin konut satış istatistiklerini açıkladı.

Ayrıca Şubat ayına yönelik ücretli çalışan istatistikleri yayımlandı. TCMB Başkanı Fatih Karahan “Türkiye’de Para Politikası ve Enflasyon Görünümü” başlıklı sunumunu paylaştı.

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, enflasyon ve faiz indirimlerine ilişkin dikkat çekici mesajlar verdi.

GCM Yatırım Banner

Gelişmeler bu yöndeyken haftanın kazandıran ve kaybettiren yatırım araçları belli oldu.

Kazandıran Yatırım Araçları

Dolar ve Euro Kazandırdı

Dolar ve euro bu hafta kazandıran yatırım araçları arasında yer aldı. Dolar, bu hafta yüzde 0,44 kazandırdı. Kapanışı 32,50 TL’den yaptı. Bu hafta yüzde 0,76 kazandıran euro kapanışı 34,46 TL’den yaptı.

Ons Altın Yükseldi

Ons altın bu hafta yüzde 2,05 kazandırdı. Kapanışı 2 bin 391 dolardan yaptı. Ons altındaki yükseliş gram altını da etkiledi. Gram altın bu hafta yüzde 2,5 kazandırdı. Kapanışı 2 bin 499 TL’den yaptı.

Ons Gümüş Bu Hafta Kazandırdı

Bir diğer yatırım aracı ons gümüş bu hafta kazandıran yatırım araçları arasında yer aldı. Yüzde 3’e yakın kazandıran gümüş, 27,67 dolardan kapanışı yaptı.

BTC Yüzde 2’ye Yakın Yükseldi

Bitcoin bu hafta yüzde 1,43 kazandırdı. 64 bin 272 dolardan işlem görüyor.

Kaybettiren Yatırım Araçları

Sterlin Bu Hafta Kaybettirdi

Sterlin bu hafta kaybettiren yatırım araçları arasında yer aldı. Yüzde 0,29 kaybettiren sterlin 40,17 TL’den kapanışı yaptı.
Petrol Kırmızı Mumları Yaktı

Orta Doğu karmaşası petrol fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Petrol bu hafta yüzde 3’e yakın kaybettirdi. 83,25 dolardan kapanışı yaptı.

Borsa Düştü

BIST 100 endeksi bu hafta kırmızı mumları yaktı. Kaybettiren yatırım araçları arasında yer alan BIST 100 endeksi, bu hafta yüzde 1,23 kaybettirdi. Kapanışı 9 bin 693 dolardan yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın