Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Enerji Hissesinde Potansiyel Var! Nedenleri Açıklandı

İnfo Yatırım’dan Çağlar Toros, Astor Enerji’de potansiyel gördüğünü belirtti ve demir çelik sektörüne yönelik beklentilerini paylaştı. İşte detaylar;
Bu Enerji Hissesinde Potansiyel Var! Nedenleri Açıklandı
HABER GİRİŞ

Türkiye ekonomisine yönelik gelen pozitif değerlendirmeler Borsa İstanbul’da risk iştahını ve işlem hacmini pozitif yönde etkilemeyi sürdürüyor. Endeks 20 Mayıs’ta kapanışını 10 bin 739 puan ile rekor seviyeden tamamladı.

Yüksek enflasyondan dolayı parasını muhafaza etmek veya kazançlarını artırmak isteyen yatırımcılar, peş peşe halka arzlarla şenlenen Borsa İstanbul’a yöneldi. 10 bin 100’den 10 bin 700 puana doğru hızlı bir sıçrama gerçekleştiren endekste 11 bin puanın uzak olmadığı belirtiliyor.

Borsada yeni rekor görülürken sektörel ve hisse bazlı ayrışmalar öne çıkıyor. Bu kapsamda yatırımcılar da hangi hisselerin rekorlara eşlik edeceğini öğrenmek için uzmanların yorumlarına kulak veriyor.

İnfo Yatırım Stratejisti Çağlar Toros, A Para’da yaptığı değerlendirmede endeksin 10 bin 100 puan üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü hareketliliklerin devam edeceğini belirtti. Borsanın yabancı yatırımcı ilgisiyle yükseldiğinin altını çizen Toros, enerji sektöründen Astor Enerji’ye (ASTOR) dikkat çekti.

Astor Enerji’de potansiyel olduğunu dile getiren uzman, Türkiye’nin büyüme odaklı stratejisiyle birlikte ihracatın daha da artabileceği noktada Astor Enerji’nin öne çıkabileceğini kaydetti. Şirketin ihracatının yaklaşık yüzde 35 seviyelerinde olduğuna dikkat çekti. ASTOR, 20 Mayıs’ta kapanışını yüzde 0,8 düşüşle 104,1 TL’den gerçekleştirdi.

GCM Yatırım Banner

Demir Çelik sektörüne yönelik analizini de paylaşan Toros, demir çelik sektörüne yönelik beklentilerini de açıkladı. 2022’den itibaren sert şekilde geri çekilme yaşayan sektörün özellikle 2024’ün ikinci yarısından itibaren takip edilmesi gerektiğini vurguladı. Uzman, “ Şu anki emareler en kötünün geride kaldığının sinyallerini veriyor.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın